S polštářovou matrací vás už žádná návštěva nezaskočí. Navíc vám pěkně zútulní byt

Polštářové matrace jsou hezké i praktické
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Dílna 
14. května 2019 12:47 / Pinterest
  5   0
Situaci s nečekanou návštěvou, která se rozhodne u vás strávit noc, zažil snad každý. Nejčastěji se o podobné scénáře postarají vaše děti, které zatouží strávit noc po boku svých kamarádů. Pokud nevíte, kam nocležníky uložit, máme pro vás zajímavý tip - polštářovou matraci.

Polštářovou matraci si zvládnete vyrobit i sami doma. Kromě pár polštářů a dostatečného množství látky na jejich potažení se vám ještě hodí šicí stroj. Zručná švadlenka si ale poradí i bez něj.

Dodá pokoji šmrnc

Výhodou polštářové matrace je, že je docela skladná a když chcete, můžete ji mít schovanou třeba ve skříni a vytáhnout jen ve chvíli, kdy je to potřeba.

Je ale pravda, že polštářové matrace jsou velmi příjemné a děti je milují. S velkou pravděpodobností se tak stanou běžnou součástí dětského pokojíku. Vaši potomci se na nich rádi jen tak povalují, čtou si knížku nebo se učí. A dost možná, že až je sami vyzkoušíte, pořídíte si polštářovou matraci i pro sebe třeba do obývacího pokoje.

Zvolte si velikost

Ať už na výrobu polštářové matrace zvolíte staré nebo nové polštáře, vždy si pořiďte takové, aby vám vyhovovala jejich velikost a šířka. Někdo si vystačí se třemi, jiný jich použije i pět. Je jasné, že pokud polštářovou matraci budou využívat jen děti, stačí polštářů méně, aby si ale poležel i dospělý, je už třeba nějaký ten polštář přidat k dobru.

Z praktického hlediska je vhodné použít polštáře ze stoprocentního polyesteru, který se dá prát v pračce i na vysoké teploty. Pak vás nerozhází, že vašim rozdováděným dětem někde ukápne kečup z hranolek nebo se vylije trochu džusu.

Povlak na matraci

Povlak na matraci zvolte podle svého vkusu tak, ať vám ladí ke zbytku vybavení pokoje. Klidně ale můžete použít i původní, záleží jen na vás. Původní povlaky stačí jen sešít k sobě tak, aby zipy byly na jedné straně. Z velkého kusu látky pak můžete vytvořit zcela nový povlak. Zapínat se může na knoflíky, klasický zip nebo na suchý zip.

Pokud zvolíte silnější látku a budete pracovat jen s jehlou, bude šití vyžadovat více síly. Pokud ale máte šicí stroj, zvládnete to raz dva. V případě, že povlaky sešíváte ručně, snažte se o rovnoměrné a hlavně pevné stehy, aby výsledek stál za to. Nakonec stačí do povlaku dát polštáře a máte hotovo. O tom, co všechno lze do bytu vyrobit ze starých svetrů, jsme psali zde.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Dokonalé kousky ráje na naší planetě: To jsou pláže v Karibiku

Věda & Vesmír

Vědci odhalili gigantické prohlubně v Jupiteru. Některé z nich mají hloubku až 130 tisíc kilometrů

Bydlení

Pořizujete si elektrický zubní kartáček? Poradíme, která kritéria jsou nejdůležitější

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu