Ulehčete mazlíčkům stěhování. Poradíme vám, jak na to

 Mazlíčci 
08. června 2019 18:14 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Zajistěte zvířátům pohodu při stěhování Depositphotos
Stěhování je stresující, to víme všichni. Ví to dokonce i váš pes, a rozhodně to ví i vaše kočka. Když máte mazlíčky, nejenže musíte přestěhovat také jejich věci, ale je třeba myslet i na to, aby se v rámci celého procesu cítili dobře. Zde je několik tipů, jakým způsobem to zajistit.

Stěhování s sebou přináší spoustu starostí a zařizování. I když ale nebudete vědět, kam dřív skočit, neměli byste zapomínat na svého mazlíčka a jeho pohodlí

Připravte pro svoji kočku bezpečnou místnost

Kočky mají rády místa, která znají, a také jsou teritoriální. Když se stěhujete do nového domova, můžete si u svého mazlíčka všimnout projevů strachu, jako je schovávání, hlasitější mňoukání a vyžadování pozornosti víc než obvykle. Abyste stres eliminovali, vytvořte bezpečnou místnost, kde bude kočka trávit první hodiny, dny nebo dokonce týdny. Měla by to být malá uzavřená místnost, ve které bude mít vše, co potřebuje, včetně svých oblíbených hraček, deček a podobně.

Zvažte hlídání na den stěhování

Pokud se nestěhujete daleko, promyslete, zda by se nevyplatilo během stěhování nechat mazlíčka u kamarádů nebo u rodiny. Když se u vás doma objeví někdo cizí a začne odtamtud odnášet věci, může to být pro vašeho mazlíčka matoucí. Nehledě na to, že budete mít plné ruce práce a domovní dveře budou prakticky pořád otevřené. Pro zvíře bude jednodušší se zabydlet, až bude všechno připravené.

Nejdříve vybalte věci vašeho mazlíčka

Nejdříve nachystejte všechno pro svého mazlíčka, než začnete vybalovat zbytek věcí. Pomůže jim to, aby se začali co nejdříve cítit jako doma. Rozhodně věci před stěhováním neperte, aby voněly jako domov. Zatímco si zvíře zvyká, odměňte ho čas od času jeho oblíbenými dobrotami.

Ujistěte se, že je nový domov pro zvíře bezpečný

Jestli k novému bytu patří dvorek, projděte ho a prozkoumejte plot a místa, kudy by mazlíček mohl utéct. Pozorujte zvíře během prvních několika návštěv. Psi mohou vyskočit výše než jsme si mysleli, takže si ze začátku dávejte pozor. Jestli si mazlíčka chcete pořídit až po přestěhování do většího bytu, je třeba připravit se i na to.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Manželství Radky Třeštíkové nepřežilo poslední lockdown. Po rozchodu vydala spisovatelka knihu o...

Styl

Nový trend v boji proti vráskám je bezbolestný a levnější než botox. Poznejte metodu face tape

Dům a zahrada

Naučte se v obchodě poznat zdravou vánoční hvězdu a vyhněte se chybám, kvůli kterým květina mnohdy...

Zavřít reklamu