Nevyhazujete staré punčocháče. Odvedou ještě skvělou službu

 Ostatní 
11. června 2019 13:51 / Monika Thomsonová
  3   0
📷
5 fotografií v galerii
Staré punčocháče rozhodně nemusí skončit v koši Shutterstock
Děravé punčocháče či punčochy končí většinou v koši. Je to škoda, protože i obyčejné silonky se dají krásně recyklovat. Pojďme se podívat, jak je můžeme v domácnosti ještě využít.

Punčocháče mají desítky využití a určitě nepatří po ujetí prvního oka do popelnice. Možná budete překvapeni, kde všude vám ještě udělají výbornou službu.

Vychytávka na cibuli či česnek

Některé hospodyňky nedají na tuto vychytávku z vyřazených silonek dopustit. Její "výroba" je snadná. Do silonky vložte cibuli nebo hlavičku česneku a za ní udělejte uzel, pak vhoďte další cibuli a znovu zauzlujte, tak pokračujte, až dokud nebude punčocha plná. Pak ji zavěste v kuchyni nebo ve špajzu. Jednotlivé cibule či paličky česneku pak jen odstřihněte nebo odřízněte ostrým nožem. Tím, že vzduch volně cirkuluje kolem, se takto uložené potraviny nekazí a vydrží tak mnohem déle.

Konec nežádoucích chlupů

Máte doma nějakého toho čtyřnohého chlupatého mazlíčka a trápí vás, že je jeho srstí pokryta celá sedací souprava? Řešení je jednoduché! Vezměte do ruky staré silonky, smotejte je do klubíčka a tím gauč přejíždějte. Chlupy se do něj zapíchají a vaše sedačka bude zase vypadat jako nová.

Hodí se při malování

Pokud se chystáte malovat a máte starší barvu, ve které jsou žmolky či sraženiny, využijte punčocháče jako filtr. Odstřihněte šlapku a pak nohavici. Nohavici rozstřihněte podélně, aby vám vznikl obdélník. Ten napněte přes čistý kbelík, upevněte okraj odstřiženým pasem z punčoch a můžete začít cedit barvu.

Pomůže s balicím papírem

Určitě vám doma zbývají role balicího papíru, které do dalšího použití není snadné udržet nezničené a nepomačkané. Pomoci vám mohou vyřazené silonky. Do nich balicí papíry stočené do role zasuňte, na konci silonku převažte provázkem a uložte je někam do komory nebo za skříň.

Věšák na mýdlo

Pokud v domácnosti stále používáte klasické tuhé mýdlo, určitě také řešíte, co s tím zbytkem, který se po navlhčení v ruce chová jako slizký úhoř. Často tak skončí na zemi, nebo někde za pračkou. Abyste tomu předešli, stačí zbytky mýdla zabalit do kusu vyřazených silonek a svázat nití. Takhle ho využijete skutečně až do úplného konce.

Využití na zahradě

Staré a děravé punčochy a punčocháče si oblíbili i zahradníci. Pevnými a zároveň pružnými páskami z rozstříhaných punčocháčů například bezpečně přivazují rostliny k tyčkám. Natažením punčochy přes dozrávající meloun nebo cuketu zase chrání tyto plody před malými i většími škůdci.

Na jedné straně zauzlované kousky punčoch lze také naplnit substrátem a předpěstovávat v nich sazenice nebo je takto vložit do keramických květináčů a usnadnit si tak následné přesazování. V nohavicích se zase, jak už řečeno, dobře skladuje cibule nebo česnek. A když je práce hotová a je čas se umýt, může posloužit mýdlo zavěšené u zahradního kohoutku. Jak jinak než ve staré punčoše. (Dále čtěte: Dřívka od nanuků nevyhazujte. Vychytávky, jak je můžete doma využít).

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Paris Hilton se bude za pár dní vdávat. Svatební hostina bude na dědečkově panství

Styl

Mnoho lidí si stále neumí umýt ruce. Přitom na správném postupu teď záleží více než kdy jindy

Dům a zahrada

Zazimování levandule. Pozor si dejte hlavně na stonky

Zavřít reklamu