Vyrobte si kvalitní podložky pod nábytek

 Dílna 
12. září 2019 18:27 / Bronislava Silná
  0
📷
4 fotografie v galerii
Pohyblivý nábytek bez kvalitních podložek zničí podlahu velmi rychle Pixabay
Podložky pod nábytek se zdánlivě snadno dají koupit v každém obchodě s nábytkem. Možná ale máte také zkušenost s tím, že dlouho nevydrží. Zvlášť na nábytku, se kterým se pohybuje.

Podložky, které koupíte v obchodě, mívají samolepicí vrstvu, která má sice poměrně silné lepidlo, ale přece jen po nějaké době používání taková podložka podlehne a odlepí se. Na problém se nepřijde včas a vy si poničíte krásnou novou podlahu.

Koberec a lepidlo

Jednou z dobrých možností, jak vyrobit levné, a přitom velmi odolné podložky pod nábytek je použití odřezku koberce a silného lepidla typu Chemopren. Většími ostrými nůžkami odstřihnete příslušnou podložku, zdrsníte plošku, na kterou chcete lepit, nanesete na obě strany souvislou tenkou vrstvu lepidla a necháte zavadnout. Pak přiložte kobercovou podložku a přitlačte. Máte-li možnost, položte židli či křeslo na nějaký povrch, který lze očistit od zbytků lepidla a zatižte. Po době stanovené výrobcem lepidla máte velmi kvalitní podložku, která se jen tak neopotřebuje, a která také vydrží.

Koberec a vruty

Jinou možností je vyrobit z koberce celý návlek na nožičku nábytku a připevnit tuto nožičku pomocí vrutů s podložkou, aby se snadno nevytrhly. Výhodou je, že nemusíte čekat na zaschnutí lepidla, a také to, že takto vyrobené chrániče jsou asi nejtrvanlivější.

Pevný plast a vrut

Další možností je vyrobit silné podložky pod nohy nábytku z plastu, do jehož středu vyvrtáte otvor. Plastová kostka by měla mít zaoblené hrany. Vytvoříte i prostor pro zapuštění hlavy vruty, která by vám jinak zničila podlahu. Takto přišroubovaná podložka je též velmi odolná a efektivní v ochraně podlahové krytiny. Jen pozor na to, aby použitý plast nebyl zbytečně tvrdý a neměl na sobě nějaké poškození, které by ve výsledku drásalo podlahu více než samotné dřevo nábytku.

Varianty

Místo koberce můžete pochopitelně použít i kvalitní lino. Nebo můžete zůstat u podložek, které jste si koupili, a jen je přilepit kvalitnějším lepidlem. Pozor si dejte na podložky z černé gumy, které rády na podlaze dělají špatně odstranitelné šmouhy. Další informace o tom, jak správně pečovat o podlahu, najdete zde.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Manželství Radky Třeštíkové nepřežilo poslední lockdown. Po rozchodu vydala spisovatelka knihu o...

Styl

Nový trend v boji proti vráskám je bezbolestný a levnější než botox. Poznejte metodu face tape

Tech

NASA představila technologii pro vertikální pěstování potravin

Zavřít reklamu