Máte na tričkách žluté mapy od potu? Zjistěte, jak se dají odstranit

 Ostatní 
08. září 2019 09:34 / Eva Vogelová
  1   0
📷
5 fotografií v galerii
Skvrny od potu rozhodně nevoní  Depositphotos
Zpotit se nemusíte jen v létě. Stačí, když se rozběhnete na tramvaj a najednou ucítíte kapky potu pod tričkem. Nejvíce se člověk zpotí pod paží. Problém je v tom, že na tričku zůstanou skvrny, se kterými si mnohdy nedokáže poradit ani pračka. Poradíme vám, jak s nimi zatočit.

Pokud spěcháte do práce a zapomenete na deodorant, zpotíte se. Pot se vsákne do vašeho trička a pod paží vám vznikne velký flek, který rozhodně nebude vypadat dobře. Pračka s běžným pracím práškem si s tím nemusí poradit. Musíte na to jinak.

Bílé oblečení

Při odstraňování skvrn z potu nemusíte být na bílé oblečení tolik opatrní, protože vám barva nevybledne. U barevného oděvu je to horší, protože by mohl ztratit zářivou barvu. Následující tipy jsou určeny pouze pro bílé oblečení.

Namočte oblečení do octové vody

Ocet je všestranný pomocník v domácnosti. Funguje jako dezinfekční prostředek a pomůže vám zbavit se nežádoucích skvrn na oblečení. Smíchejte ho s vodou. Do litru vody přidejte tři velké lžíce octa. Oblečení v octové vodě nechte odmočit několik hodin. Poté ho ještě vyperte v pračce, ale místo aviváže použijte znovu ocet.

Jedlá soda

Jedlá soda je skvělý pomocník v domácnosti stejně jako ocet. Pokud vám je tedy sympatičtější jedlá soda, můžete skvrny vyčistit pomocí ní. Postup se však trochu liší. Špinavé tričko na několik minut namočte do vody a poté ho vyždímejte. Vytáhněte ho a na skvrny od potu nasypte rovnoměrně jedlou sodu. Nechte ji působit několik hodin a pak oděv klasicky vyperte v pračce.

Kuchyňská sůl

Se skvrnami od potu vám pomůže i kuchyňská sůl. Do nádoby si napusťte zhruba litr vody. Naberte si plnou hrst soli. Vhoďte ji do vody a promíchejte. Oblečení do ní namočte a nechte ho tam několik hodin. Poté ho vytáhněte a dejte do pračky.

Barevné oblečení

S barevným oblečením musíte zacházet opatrněji než s bílým. Pokud byste ho namáčeli v předchozích přípravcích, mohly by vám barvy na oblečení snadno vyblednout. Zvolte raději méně agresivní prostředek.

V boji proti skvrnám od potu vám pomůže mýdlo s jelenem. Naplňte si nádobu horkou vodou a nastrouhejte do něj část mýdla. Oblečení v něm nechte odmočit přes noc. Ráno ho klasicky vyperte v pračce. Máte na oblečení žmolky? Víme, jak se jich zbavit.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Paris Hilton se bude za pár dní vdávat. Svatební hostina bude na dědečkově panství

Styl

Co je transepidermální ztráta vody a jak ovlivňuje vaši pleť

Tech

Jak na instalaci Windows 11 na nepodporovaných PC. Krok za krokem

Zavřít reklamu