Zařiďte si domácnost v kombinaci černé a bílé. Působí hezky, elegantně a čistě

 Dům 
08. září 2019 12:55 / Marie Popelková
  0   0
📷
4 fotografie v galerii
K bílým stěnám se hodí tmavá sedačka Depositphotos
Říká se, že v jednoduchosti je krása. Platí to i pro dům nebo byt, jehož interiér vybavíte v kombinaci černé a bílé. Bude to působit hezky, elegantně, čistě a nevzbudí to dojem přeplácanosti.

V dnešní době existuje nepřeberné množství barev a materiálů, které si člověk může dát do bytu. Je to od bílé přes žlutou a červenou, růžovou a fialovou, modrou a zelenou až po hnědou a černou. V materiálech lze zvolit vše od dřeva přes kámen až po umělé materiály, záleží na libosti člověka a finančních možnostech.

Nevyjdou z módy

Černá a bílá patří mezi nejoblíbenější barvy lidí. Nemusí to být znát jen na oblečení nebo autech, použijte své oblíbené barvy i v domácnosti. Černá a bílá nikdy nevyjdou z módy, takže se nemusíte bát toho, že sáhnete vedle.

Obecně platí, že stěny by měly být bílé, ale nebojte se jednu vymalovat načerno. Bude to působit pěkně v kontrastu s jinými stěnami nebo bílým nábytkem. Zatímco bílou můžete zvolit na stěny i třeba obklad, černou pak budete mít kuchyň, nábytek, sedačky i doplňky.

Černá podlaha

Černou ale můžete využít i na podlahu, na niž potom položíte bílý nábytek, nebo jej také zkombinujete s černou stejně jako stěny. Obecně platí, že pokud je váš byt tmavý, na větší plochu použijte bílou, která opticky zvětšuje a dodá místnosti na oko více prostoru. Pokud máte malý byt, černou podlahu nevolte, protože byste ho ještě více zmenšili.

Na podlahu se bude v takovém případě hodit bílá stejně jako na většinu stěn. Černou pak volte na jiné věci jako například kuchyň. Obklady by v takovém případě měly být bílé a naopak. Pamatujte ale na to, že příliš mnoho černé škodí, byt může opticky zmenšit a také může působit na člověka negativně. Na druhé straně ani příliš mnoho bílé není dobré, protože by si návštěva mohla připadat jako u zubaře nebo v ordinaci lékaře.

Nábytek a doplňky

Jakmile si rozmyslíte, jakou barvu bude mít podlaha a stěny, promyslete tedy kuchyň a obklady a také koupelnu, která se opět může nést v černé a bílé barvě. A potom už můžete doladit další nábytek a doplňky, které byt ještě více vyšperkují.

Ve světlém prostoru se bude vyjímat černá sedačka nebo pohovka, černé křeslo, ale i například černý stůl nebo skříně. Pokud máte světlou podlahu, jistě nic nepokazíte tmavým koberečkem. Použít ho lze v obývacím pokoji, ale taky v ložnici, kde můžete ve stejných barvách vybrat postel. Barvy se hodí i na chodbu, kde opět můžete použít kobereček a také černý nebo bílý věšák.

Konvice i odkapávač

V černé a bílé se mohou nést i doplňky jako sošky, misky na jídlo, košík na brýle nebo noviny a ovladače od televize, ale také truhlíky na květiny, stolek pod televizi, žehlicí prkno i samotná žehlička. Stejné je to s hodinami na stěně, varnou konvicí na kuchyňské lince nebo odkapávačem nádobí.

Do koupelny pořiďte ručníky v černé a bílé barvě, doplňte je podobnými župany i poličkami na kartáčky na zuby a podobně. V ložnici se může v kombinaci dvou nejoblíbenějších barev nést povlečení, které klidně zvolte proužkované. Odlišovat se nemusejí ani stolní lampičky, lustry a světla. Jak pracovat s barvami při zařizování domácnosti, jsme psali zde.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Paris Hilton se bude za pár dní vdávat. Svatební hostina bude na dědečkově panství

Styl

Co je transepidermální ztráta vody a jak ovlivňuje vaši pleť

Tech

Jak na instalaci Windows 11 na nepodporovaných PC. Krok za krokem

Zavřít reklamu