Usnadněte si podzimní rituály pomocí několika změn

 Dům 
30. září 2019 12:14 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Připravte domácnost na podzim a usnadněte si práci Depositphotos
Podzim už je oficiálně tady. I když se možná radujete, že přišla doba svetrů, horkého čaje a svařeného vína, zároveň může jít o velice hektické období. Děti se vrací zpátky do škol a kroužků, čeká nás plánování svátků a najednou se nám do každodenní rutiny přidá spousta aktivit. Připravte se na přechod vaší domácnosti z léta do podzimu.

Přinášíme několik jednoduchých projektů, které vám nezaberou mnohdy více než deset minut, ale značně vám ulehčí každodenní úkony. Věnujte následující víkend na proměnu vaší domácnosti do podzimního módu.

Vytvořte rodinné orientační centrum

Není snadné držet krok se všemi akcemi, které probíhají u dětí ve škole a u vás v práci, a ještě těžší je mít je všechny v hlavě. Vytvořte na chodbě hned u vstupních dveří místo, kde se mohou všichni členové domácnosti zorientovat. Pověste velký nástěnný kalendář, kam budou všichni zapisovat svoje akce. Přidejte krabičky na třídění pošty a nástěnku. Díky těmto drobnostem bude vše více organizované a všichni budou v obraze.

Mějte svoje oblíbené recepty po ruce

Pokud je pro vás ta nejtěžší část plánování jídelníčku, vyhraďte si trochu času na to, že vytvoříte kartičky s vašimi oblíbenými recepty. Tímto způsobem budete moci jednoduše vybrat z toho, co už máte odzkoušené. Jen si nezapomeňte příště daná jídla vyfotit, aby se vám recepty snadněji hledaly.

Pořiďte si přehlednou krabičku na čaje

Zbavte se rozměrných, rozbitých a ošklivě vypadajících čajových krabiček a všechno přesuňte do přehlednějšího systému. Pořiďte si krabici, ve které vidíte všechny čaje najednou a nebudete muset přeskládat všechno ve skříňce v kuchyni, až si budete chtít uvařit jeden šálek.

Vyměňte kosmetiku

Rychlá ranní rutina začíná u uklizené skříňky s kosmetikou. Vkročte do nového ročního období připraveni a přesuňte všechny produkty, které používáte v létě dozadu a vyskládejte ty podzimní před ně. Například péče o pleť v těchto dvou obdobích vypadá úplně jinak. Využijte vše, co nám příroda na podzim nabízí, a vydejte se na sběr.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nový Top Gun s Cruisem je strhující. Skvělá akce, láska i trocha dospělosti

Styl

Vysoce citlivých dětí je mnoho. Prožívají náhlé záchvaty vzteku, smutku a běžné výchovné metody na...

Tech

Způsob, jakým držíte svůj mobil, dokáže prozradit hodně o vaší osobnosti

Zavřít reklamu