Vyrobte si z šišek věnce i zajímavá zvířátka

Fantazii se meze nekladou
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Zahrada 
02. října 2019 13:48 / Shutterstock
  11   0
Měli jste jako děti rádi vyrábění postaviček a zvířátek z kaštanů? Umožněte podobnou radost i vašim dětem, ale se šiškami. Vyrobit si z nich můžete zvířátka jako pavouky, myšky, ale také třeba krocana nebo věnec na dveře.

Na podzim se chodí nejen na houby, ale také na šišky, protože z některých jehličnanů opadávají právě v toto roční období. Když dětem řeknete, že půjdete na procházku a nasbíráte si šišky, ze kterých pak budete tvořit zvířátka a ozdoby, budou chtít jít ven, i kdyby tam nebylo zrovna nejlepší počasí.

Pavouk i myš

Venku vám pak nasbírají tolik šišek, že bude lepší si na ně vzít košík nebo tašku. Známá jsou stará dobrá zvířátka z kaštanů, z šišek ale můžete vytvořit pavouka. Stačí na ležící šišku na její nejužší část připevnit dva knoflíky jako oči, z boku úzké štětinky na drátku jako nohy a máte hotového pavouka s očima, nožkama, a pokud je šiška zespodu děravá, bude mít pavouk i otevřenou tlamu.

Hezké budou ale i myšky. K nim potřebujete úzké šišky třeba z jedlí nebo smrku. Na konec šišky dejte žalud jako hlavu a na něj namalujte dvě oči. Z šupin šišek borovice pak udělejte dvě uši a také přední a zadní tlapky. Hnědým provázkem pak doplníte ocásek.

Trojici zvířátek můžete doplnit krocanem. Stačí opět položit šišku na bok, na její horní část dát dva konflíky nebo umělé oči, nos z kousku oranžové látky a dozadu připevnit pár ptačích per, které vytvoří zajímavý ocas. Mezi další zvířátka z šišek patří třeba sovy nebo ježci.

Šišky můžete ale i nabarvit například bílou barvou, červenou, zelenou, žlutou, modrou, fialovou a potom je necháte uschnout. Jakmile jsou nabarvené šišky vysušené, můžete je dát do průhledné vázy, která spolu s šiškami bude působit jako hezká ozdoba na stole nebo na skříni.

Věnec na dveře

S šiškami vyrobíte i věnec na dveře nebo na hřbitov. Stačí k sobě šišky přilepit případně svázat. Můžete udělat menší věnec, větší, ozdobit ho dalšími věcmi, například listy, mechem, květinami, stuhami či různými látkami i krajkami.

Z šišek lze vytvořit i vánoční stromek, a to jak z jednoho, tak z více kusů. Jednu šišku borovice otočte vzhůru, nahoru dejte hvězdičku a na kraje šupin dejte ozdobné kuličky, nebo je natřete třeba bílou nebo žlutou a zlatou barvou. Pokud k sobě přilepíte více šišek, můžete mít větší vánoční stromeček, na který nahoru přilepíte hvězdičku nebo ozdobu.

Šišky můžete využít i jenom tak například na oblečení jako ozdobu. Dát si je tam můžete samotné, nebo s nějakou kytkou případně lístkem. Zajímavě mohou působit na klopě saka i s větvičkou nebo kvítím. O tom, jak lze vyrobit krásné dekorace z podzimního listí, jsme psali zde.

Marie Popelková | inStory.cz
Témata: šišky, podzim, ozdoba, věnec
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nejkrásnější pláže Evropy, na kterých byste letos neměli chybět

Věda & Vesmír

Pravěký oceán nebylo místo ke koupání. Dno se hemžilo obřími dravými červy

Bydlení

Pokud máte možnost, pořiďte si domů infrasaunu. Její léčebné účinky mají opravdu velký vliv na naše...

Zavřít reklamu