Závěsné křeslo může být ideálním místem pro relaxaci ve vašem bytě

 Dům 
17. března 2020 12:18 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Lze pořídit i dětské křeslo Depositphotos
Přemýšlíte nad neobyčejným kouskem, který oživí váš byt? Pořiďte si závěsné houpací křeslo. Perfektně se osvědčí jako místo pro relaxaci a lenošení.

Křeslo se po příchodu domů z práce stane vaším oblíbeným místem k odpočinku. V křesle si můžete posedět s knížkou v ruce nebo poležet, a nikoliv nutně sami. Čím větší pořídíte, tím víc se vás na něj vleze – pochopitelně s ohledem na jeho nosnost. Při nákupu se nemusíte spokojit pouze s jedním dostupným typem a barvou, na trhu je jich v dnešní době velké množství. Zvolit můžete například závěsné křeslo pro děti, křeslo ve tvaru vajíčka i křeslo XXL. Co se týče barevné škály, o kombinaci barev není nouze.

Jak instalovat?

Než se pustíte do výběru vašeho nového nepřehlédnutelného designového doplňku, je potřeba si odpovědět na otázku ohledně možnosti instalace. Existují totiž dvě možnosti. První z nich je umístění závěsného křesla na strop. Ten však musí být výhradně z masivního dřeva nebo betonu. Montáž do betonu proveďte upevňovacím systémem, který je pro daný povrch určen, ideální je použít chemickou kotvu a houpačkový hák s metrickým závitem.

V případě dřevěného stropu je nutné vyvrtat vrtákem potřebný otvor a umístit do něj vhodný bezpečnostní závěs až po konec závitu. Ať už se chystáte montovat do dřeva nebo do betonu, myslete na to, že zatížení musí vydržet minimálně 250 kilogramů. Před instalací je však vhodné se poradit s odborníkem. Jak si vyrobit hezký a praktický doplněk v podobě paravánu, jsme psali zde.

Druhým řešením je využití montované konstrukce, na kterou se křeslo také zavěsí. Výhodou stojanu je jeho skladnost, v případě potřeby jej jednoduše sundáte a uklidíte. Konstrukce je obvykle vyrobena z kovu – oceli, hliníku nebo jiných slitin. Výhodou je vysoká odolnost, dobrá stabilita a dlouhá životnost. Není tedy nutné kamkoliv vrtat, ale zároveň je třeba počítat s tím, že konstrukce má kvůli stabilitě větší rozměry. Ať už si vyberete jakýkoliv typ, počítejte s tím, že zaplatíte v rozmezí tří až pěti tisíc.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Dům a zahrada

Snadný a účinný trik na odolnou mastnotu v kuchyni. Použijte obyčejný olej