Skvělé tipy do kychyně: Zatočte s připálenou pánvičkou či zaschlým jídlem v hrnci raz dva

 Dům 
19. července 2019 13:29 / Marie Popelková
  0
📷
5 fotografií v galerii
Pripálená pánev už nemusí být problém Depositphotos
Při přípravě večeře jste nechala hrnec na plotně o trochu déle a rázem je z toho připálenina? Nezoufejte, stačí si vzít na pomoc řapíkatý celer a je po problému.

Při vyklízení myčky váš pohled upoutá dóza na oběd, ve které jste měla uložené špagety s boloňskou omáčkou, které však dózu obarvily do červena a ani myčka si s tím neporadila? Pro vyřešení problému nemusíte chodit daleko, všechny potřebné ingredience máte doma. Do misky nasypejte tři čajové lžičky cukru, zakápněte jej saponátem na nádobí, přidejte hrst ledových kostek z mrazničky a na závěr vše zalejte sklenicí vody. Množství vody se bude orientovat podle velikosti dózy. Čím větší, tím více vody.

Pořádně zatřepejte

Následně přiklopte misku víčkem a pořádně s obsahem zatřepejte. Na závěr stěny dózy umyjte houbičkou na nádobí, vypláchněte a dóza bude jako nová. Těmto případům lze však i předem zabránit. Postačí vám k tomu klasický olej na smažení, stěny misky jím potřete a až následně dovnitř vložte jídlo.

Zaschlé jídlo

Každému se občas stane, že odloží talíř od večeře do dřezu a ráno s hrůzou zjistí, že jídlo na něm zaschlo a bude stát pořádnou námahu, než ho odstraníte. Ulehčete si práci pomocí octa. Do varné konvice nalejte vodu s octem v poměru tří díly vody na jeden díl octa. Konvici zapněte a nechejte dojít až k varu, následně nalijte horkou vodu s octem na špinavé nádobí. Zbytky jídla začnou z talířů okamžitě mizet. O tom, jak zabezpečit domácnost, jsme psali zde.

Na zápach toustový chleba

Pokud máte v kuchyni toustový chleba, pomůže vám vyřešit problém se zapáchající dózou. Vložte jeden toust dovnitř a zalejte ho octem. Přiklopte víkem a nechte misku jeden den uzavřenou. Docílíte tím toho, že všechny nepříjemné pachy pohltí toustový chleba. Po otevření chleba vyhoďte a dózu důkladně vymyjte vodou.

Připálené nádobí

Lehce si můžete poradit i s přípáleným hrncem nebo pánvičkou. Pokud v ledničce najdete řapíkatý celer, máte vyhráno. Nakrájejte jej na větší kusy, vložte do připáleného hrnce, zalijte vodou a nechte povařit. Připálenina se za několik minut sama sloupne. Obsah vylejte a nádobí vytřete savým papírovým ubrouskem, který zachytí zbylou uvolněnou připáleninu.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Manželství Radky Třeštíkové nepřežilo poslední lockdown. Po rozchodu vydala spisovatelka knihu o...

Styl

Nový trend v boji proti vráskám je bezbolestný a levnější než botox. Poznejte metodu face tape

Tech

NASA představila technologii pro vertikální pěstování potravin

Zavřít reklamu