Boj proti mravencům. Zbavit se jich lze i levně a bez chemie

 Dům 
16. dubna 2020 17:38 / Eva Vogelová
  0
📷
5 fotografií v galerii
Málokdo vidí rád ve svém domě mravence  Depositphotos
Zalíbilo se u vás doma mravencům? Pokud je vídáte často v bytě pochodovat, mají patrně v plánu se u vás natrvalo usadit. Důvodů, proč si vybrali zrovna vaše obydlí, může být mnoho. Chtějí se dostat za teplem, nebo jednoduše migrují za potravou. Zjistěte, jak se jich zbavit.

Mravenci se dovnitř obvykle dostávají po fasádě a parapetu. Když u vás najdou potravu, není pro ně problém se k vám nastěhovat i s celou svou rodinkou. Vás to pochopitelně bude štvát. Přečtěte si o tom, jak je můžete šetrně vypudit. Nemusíte je hned likvidovat chemickými prostředky.

Odlákejte mravence aromatickou vůní

Mravence odpuzují aromatické vůně. Nemají rádi skořici, citronovou šťávu či cibuli. Dále se vyhýbají některým bylinkám. Například mátě či majoránce. Rozmístěte některé z těchto ingrediencí na problematická místa, odkud k vám mravenci přicházejí. Většinou se do domu dostávají různými škvírami, okny a dveřmi.

Mravenci mají ve všem řád. Pokud uvidíte, jak jdou za sebou, zkřižte jim aromatickými ingrediencemi cestu. Mějte na paměti to, že aromatické vůně je mohou pouze vyhnat, ale ne zničit. Z toho důvodu několik týdnů obměňujte aromatické ingredience za čerstvé, protože po jejich vyčichnutí se mohou mravenci zase vrátit.

Vyžeňte mravence s pomocí bílé křídy

Zjistěte, kudy mravenci pronikají dovnitř a namalujte tam čáry bílou křídou. Rozbijete jim tím jejich pravidelné cestičky. Kvůli tomu budou mravenci trochu zmatení a vrátí se, odkud přišli. Křída obsahuje uhličitan vápenatý, který mravenci ze srdce nesnášejí. Pokud si nechcete počmárat některé povrchy v bytě, stačí, když křídu rozdrtíte a problematická místa s ní pouze posypete.

Připravte si octovou vodu

Ocet je výborným pomocníkem v domácnosti. Pomůže vám i v boji proti mravencům. Ti totiž pach octa nenávidí. Smíchejte ocet s vodou jedna ku jedné a následně octovou vodu nalijte do rozprašovače. Postříkejte s ním všechna místa, kde jste mravence zahlédli. Pokud si nejste jistí, odkud mravenci přicházejí, raději s octovou vodou postříkejte každý malý kout, škvíru, okna i dveře.

Armádě mravenců můžete předejít

Mravence můžete úspěšně odlákat, ale pokud jim budete dávat podněty k tomu, aby se zase vraceli, vrátí se. Tím máme na mysli, že necháváte v kuchyni ležet zbytky jídel či drobečků. Volně skladované potraviny jsou pro ně velkým lákadlem.

Pravidelně vytírejte podlahu octovou vodou, protože její pach mravence odpuzuje. Nezapomeňte dostatečně utěsňovat okna a nevětrat déle, než je nutné. Dále čtěte: Vyrobte čmelákům čmelín. Každý zručný kutil to zvládne.

Témata: mravenci, vůně, křída, ocet
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Synové Britney Spears nechtějí svoji matku ani vidět. Dokonce se chtějí vystěhovat ze země

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Dům a zahrada

Připravte domácí hnojivo ze zbytků, které by skončily v koši. Banánové slupky jsou bohaté na živiny a...