Šetrné fénování vlasů

 Ostatní 
23. dubna 2016 23:29 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Kvalitní fén podle ní musí mít nastavitelnou nejen sílu, ale i teplotu.  Internet
Krásné a lesklé vlasy jako modelka v reklamě na šampon, to je sen nejedné ženy. Přitom to není tak těžké: stačí naučit se správnou techniku úpravy.

Fénování je každodenní rutinou pro většinu majitelek delších vlasů. Nechat dlouhé vlasy schnout volně je časově velmi náročné, takže nám nic jiného často ani nezbývá. Horkým vzduchem ale kadeře nemalou měrou trpí. Kromě zaměření na co nejhezčí vzhled vyfoukaného účesu, je proto dobré zapřemýšlet i nad co nejšetrnějším fénováním.

Jak vlasy šetrně fénovat

Při fénování je dobré držet se několika zásad, která vám pomůžou vlasy uchránit před nejsilnějšími devastačními účinky horkého vzduchu.

Nevysoušejte na nejvyšší teplotu, ale používejte střední stupeň. Trvá to sice o něco déle, ale je to mnohem šetrnější . Příliš horký vzduch totiž vlasům ubírá lesk, způsobuje, že se rychleji mastí a celkově nepůsobí tak zdravým dojmem, jak by mohly.

Nevysoušejte vlasy dlouho na jednom místě. Fénem po chvíli začněte foukat jinou oblast, aby se zahřáté prameny vlasů příliš nepřehřívaly.

Fén držte ve vzdálenosti 15 centimetrů od hlavy. Vzdálenost by nikdy neměla být kratší než 10 centimetrů, protože pak už hrozí poškození.

Během fénování vlasy plynule kartáčem pročesávejte po směru jejich růstu, tedy od shora dolů.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herce Keanu Reevese děsí peníze, které si vydělal. Raději je rozdává. Patří k nejštědřejším...

Styl

Naučte dítě lyžovat. Je třeba dodržet pár jednoduchých zásad a zvládnete to

Dům a zahrada

Vypěstovat si z pecky avokáda krásnou pokojovku zvládne i úplný začátečník. Základ je teplo a vlhko

Zavřít reklamu