Šetrné fénování vlasů

Kvalitní fén podle ní musí mít nastavitelnou nejen sílu, ale i teplotu.
 Ostatní 
23. dubna 2016 23:29 / Internet
  0   0
Krásné a lesklé vlasy jako modelka v reklamě na šampon, to je sen nejedné ženy. Přitom to není tak těžké: stačí naučit se správnou techniku úpravy.

Fénování je každodenní rutinou pro většinu majitelek delších vlasů. Nechat dlouhé vlasy schnout volně je časově velmi náročné, takže nám nic jiného často ani nezbývá. Horkým vzduchem ale kadeře nemalou měrou trpí. Kromě zaměření na co nejhezčí vzhled vyfoukaného účesu, je proto dobré zapřemýšlet i nad co nejšetrnějším fénováním.

Jak vlasy šetrně fénovat

Při fénování je dobré držet se několika zásad, která vám pomůžou vlasy uchránit před nejsilnějšími devastačními účinky horkého vzduchu.

Nevysoušejte na nejvyšší teplotu, ale používejte střední stupeň. Trvá to sice o něco déle, ale je to mnohem šetrnější . Příliš horký vzduch totiž vlasům ubírá lesk, způsobuje, že se rychleji mastí a celkově nepůsobí tak zdravým dojmem, jak by mohly.

Nevysoušejte vlasy dlouho na jednom místě. Fénem po chvíli začněte foukat jinou oblast, aby se zahřáté prameny vlasů příliš nepřehřívaly.

Fén držte ve vzdálenosti 15 centimetrů od hlavy. Vzdálenost by nikdy neměla být kratší než 10 centimetrů, protože pak už hrozí poškození.

Během fénování vlasy plynule kartáčem pročesávejte po směru jejich růstu, tedy od shora dolů.
◼ redakce hobby / inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Chorvatsko přitvrzuje. Informace, které by vám před cestou do země neměly uniknout

Věda & Vesmír

V sedmdesátých letech vědci předpověděli, že naše civilizace zkolabuje v tomto století. Podle nové studie...

Bydlení

Udržte v domě dobrou energii. Zavírejte koupelnu a sklápějte záchodové prkénko

Zavřít reklamu