Zbavte se námrazy na skle auta rychle a bez únavného škrábání

 Ostatní 
12. února 2021 07:23 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Námrazy se zbavíte i bez otravného škrábání Pixabay
Snad každý řidič se s tímto problémem potýká. Ráno máte naspěch, stíháte jen tak tak, když však přijdete k autu, zjistíte, že je celé pokryté námrazou. Nezbude vám tak nic jiného, než popadnout škrabku a pustit se do škrábání.

Přestože zimy u nás bývají poslední dobou spíše slabší, občas nám noční mrazy přichystají na ráno velmi nepříjemné překvapení v podobě zamrzlého auta. Škrábání této nadílky pak není nic příjemného. Kromě toho, že tato činnost zdržuje, nikdo taky nechce hned po ránu venku promrznout při oškrabování skel. Proto vám poradíme pár tipů, jak se otravnému škrábání vyhnout.

Vyzkoušejte isoprylalkohol

Abyste už nemuseli námrazu na oknech škrábat ručně, můžete si snadno doma vyrobit šikovný rozmrazovač. Potřebovat budete pouze isoprylalkohol a vodu. Isoprylalkohol je snadno dostupný a používá se většinou k čištění elektroniky.

Stačí, když na dva díly isoprylalkoholu přidáte jeden díl vody a máte hotový roztok, který si s námrazou hravě poradí. Váš domácí rozmrazovač už si jen přelijte do nádobky s rozprašovačem a s ranním škrábáním už si nemusíte dělat starosti.

Nemusíte se bát ani toho, že vám rozmrazovač v rozprašovači dojde. Jelikož roztok vydrží v kapalném stavu i při teplotách hluboko pod bodem mrazu, můžete si připravit klidně i velkou zásobu, kterou si necháte v autě právě pro tento případ.

Alternativní řešení

Pokud zrovna venku nečekaně přituhlo a nestihli jste si ještě připravit rozmrazovač z alkoholu, můžete zkusit i jiné varianty. Spoustu práce vám ušetří i obyčejná vlažná voda. Když auto ráno polijete vlažnou vodou, námraza trochu povolí a škrabkou ji pak odstraníte úplně snadno, případně se jí takto dokážete zbavit i obyčejným hadříkem. Musíte však použít pouze vlažnou vodu, ne horkou či snad dokonce vařící. Ta by totiž mohla způsobit popraskání skla.

S námrazou si dokáže poradit také octová voda. Ta zafunguje velmi podobně jako rozmrazovač z lihu. Stačí, když smícháte tři díly octa s jedním dílem soli a pomocí rozprašovače nanesete na okna. Námraza bude v okamžiku ta tam. Ocet je celkově všestranný pomocník v domácnosti. Více o jeho využítí se dočtete zde.

Prevence nade vše

Pokud nechcete na auto používat rozmrazovače, ale i tak se chcete vyhnout ručnímu oškrabování, můžete se pokusit zabránit samotnému vzniku námrazy. Pokud víte, že se blíží mrazy, jednoduše zkuste čelní sklo překrýt speciálním krytem na člení sklo. Bohatě postačí ale i obyčejná deka, starý ručník či prostěradlo, nebo kus kartonu.

Díky pokrývce se na skle námraza vůbec nevytvoří. Ráno tak místo škrábání jen sundáte pokrývku a můžete vyrazit na cestu.

Témata: auto, námraza, sklo, alkohol, ocet, voda
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Ukázalo se, že Madonna ve své sbírce skrývá dávno ztracený obraz. Měl zmizet z Francie koncem 1. světové...

Styl

Začal čínský nový rok ve znamení králíka. Pro většinu znamení zvěrokruhu by to měl být skvělý rok....

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte