Obdarujte své blízké originálním vánočním dárkem!

 Dílna 
12. října 2016 06:08 / Ema Maxová
  0
📷
11 fotografií v galerii
Vytvořte originální vánoční dárek pro vaše blízké. S naším návodem to bude hračka! Internet
Máte rádi romantiku svíček? Líbí se vám ručně vyráběné věci? Tak proč si nezkusit vyrobit vlastní svíčky? Můžete také obdarovat přátele originálním vánočním dárkem nebo ozdobit svůj dům či byt.
1. Výroba svíčky
Vyrobit si vlastní svíčku není tak těžké, jak by se mohlo zdát. Chce to jen počáteční investici do nákupu knotů a plíšků na ně a parafínu. Kilogram parafínu pořídíte kolem 80 Kč, metr knotu pak kolem 10 Kč a balení 20 plíšků do 10 Kč. Jestliže chcete experimentovat i s barvami, pak 10 g barvy do vosku stojí od 20 Kč.

Na výrobu budete potřebovat
• Vosk nebo parafín (parafín seženete v lékárně nebo drogerii), použít můžete i zbytky starých svíček.
• Knot
• Nádobu na svíčku. Můžete použít kelímek od jogurtu, nebo různé formičky, sklenici, hrneček…

Parafín: Lépe se s ním pracuje, můžete jej snadněji nabarvit i více voní, pokud použijete esenciální oleje. Svíčka vám ale rychleji shoří.

Vosk: Spolupráce s voskem není tak jednoduchá, zato vám svíčka déle vydrží.

Můžete také použít vonné oleje a různé ozdoby jako skořici, sušené květy, bylinky nebo kávová zrnka.

Postup
Knot umístěte do středu formy, ustřihněte jej tak, aby byl dostatečně dlouhý – zkrátit jej můžete vždycky. Aby knot dobře držel, přikápněte ho trochou vosku.

Roztavte vosk nebo parafín ve vodní lázni.

Nalijte vosk do připravených nádob, nebo formiček. Pokud chcete mít svíčku bez obalu, použijte kelímek od jogurtu nebo krabici od mléka či silikonovou formu. Ze sklenice nebo pevných formiček svíčku nejspíš nevytáhnete. Ale můžete svíčku nechat ve sklenici či hrníčku po babičce a bude to vypadat krásně. V bazaru nebo ve sklepě či na půdě jistě ukořistíte hrneček, kterému to bude s voskem velmi slušet. Také zavařovací sklenice vypadají originálně. Můžete použít i nádobu v níž se zakoupí med ve tvaru medvídka.

Pokud byste chtěli vyrobit velkou svíci, můžete vosk nalít do vyšší ruličky z tvrdého papíru. Například od velkého balení kuchyňských papírových utěrek. Jen musíte k ruličce přidělat dno a dobře utěsnit.

Výroba svíček není finančně náročné a pokud nemáte v okolí kamennou prodejnu s tímto sortimentem, je řada e-shopů, které materiál nabízejí.

2. Ozdobení již hotové či koupené svíčky
Pokud by se vám do výroby svíček nechtělo, máme pro vás řešení. Tuto svíčku se skořicí v podstatě pouze dotvoříte. Vše stihnete za pár minut.

Budete potřebovat
• Svíčku ve tvaru válce (bílou nebo červenou, to je na vás)
• Několik kusů skořice v celku
• Lepící pistoli
• Mašli

Postup je opravdu snadný, stačí vzít trubičku skořice, kterou zadní částí přilepíme na svíčku pomocí lepící pistole. Pokračujete přikládáním jednotlivých trubiček skořice jednu vedle druhé, dokud není celý obvod svíčky oblepen. Na závěr svíčku omotáme provázkem, lýkem nebo látkovou mašlí. Můžete odzdobit sušeným ovocem, knoflíčkem či rolničkou. A krásnou přírodní dekoraci máme hotovou!

Takto dozdobit můžete samozřejmě i vlastnoručně vyrobenou svíčku. Záleží na tom, kolik času a práce chcete výrobě věnovat.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Victoria Beckham prozradila, jak cvičí a udržuje si postavu. Tuto ověřenou techniku můžete vyzkoušet také

Styl

Jak poznáte, že vaše krémy nejsou pro vaši pleť to pravé

Dům a zahrada

Nezbavujte se popela z kamen. Rostliny po něm porostou jako divé

Zavřít reklamu