Tohle video si zamilujete! 23 pandích mláďat pohromadě je vrcholem roztomilosti!

Malé pandy jsou neskutečně roztomilé!
Loading...
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Ostatní 
03. října 2016 00:05 / Youtube.com
  7   0
V letošním roce se narodilo celkem 27 miminek pandy velké. Z toho 23 mláďat se narodilo v Číně a další 4 pandy velké se narodily v zahraničí. Tento počet vytvořil nový rekord po založení základny. a panda už nepatří mezi kriticky ohrožené druhy!
Panda se dostala se mezi "zranitelné". Je to hlavně díky přísným trestům za pytláctví a neustálou péči. Po třicetiletém rozvoji žije v této základně 176 pand velkých. Tato základna se také stala největší základnou pro umělé rozmnožování pand velkých na světě.

Kromě zoo existují itotiž speciální chovná zařízení, kde se odborníci věnují výhradně množení těchto roztomilých zvířat. Jedno z nich je centrum Chengdu v provincii S’-čchuan.

Tento rok se už v zařízení narodilo 23 mláďat pand, které chovatelé 29. září na základně pro výzkum pand velkých ve městě Chengdu poprvé ukázali veřejnosti. Na roztomilé pandičky se přišly podívat stovky lidí a největší poprask způsobilo jedno rebelské mládě, které se samo vydalo na obchůzku areálu. Chovatelé ho ale hned odchytili a vrátili k sourozencům. Podívejte se tohle roztomilé video!
Ema Maxová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nejoblíbenější zimní destinace v době covidové. Češi berou útokem malebný ostrůvek

Věda & Vesmír

Děsivý hned po narození. Embrya megalodonů se vzájemně požírala už v lůně

Bydlení

Připravte zahradnické nářadí na novou sezonu. Rzi se lze zbavit snadněji, než si myslíte

Zavřít reklamu