Tipy pro začínající zahrádkáře

 Zahrada 
01. února 2017 12:44 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Nemůžete se dočkat, až budete sklízet plody z vlastní zahrádky, i když jste zatím na samotném začátku? http://marksvegplot.blogspot.cz
Rádi byste se pustili do zahradničení, ale vlastně pořádně nevíte, kde začít? Na co rozhodně nesmíme zapomenout v případě, že začínáme úplně od píky? Co patří mezi první krůčky zahradníků nováčků? Dáme vám pár tipů!

Nejdříve musíme dobře zmapovat prostory, které máme k dispozici. Musíme zjistit, zda-li je zahrada celá zalitá sluncem, částečně osvícená, nebo převažuje spíše stín. Také musíme rozpoznat, jakou máme půdu. Bude nutné zvýšit její kvalitu? Až určíme, zda se rostlinám, které jsme chtěli pěstovat, bude na naší zahradě dařit, musíme ještě zkontrolovat, zda jsou kompatibilní vzájemně. Také se ujistěte, abyste rostliny zvollili tak, aby nekvetly nebo neplodily všechny najednou.

Zasaďte si trvalky! Ušetříte si spoustu práce se sázením. Možná bude počáteční investice trochu větší, ale během let se vám peníze vrátí a v dlouhodobém měřítku peníze v podstatě ušetříte.

Začněte zvolna. Zasaďte pouze tolik zeleniny, kolik s rodinou spotřebujete, nebo jste schopni zavařit nebo zmrazit. Když uvidíte, že vám pochybělo, můžete napřesrok rostlinek přidat.

Noste rukavice, ochrání vaše ruce lépe než jakýkoliv krém nebo balzám. Pokud je nosíte neradi, přejeďte nehty přes kostku mýdla, než se vydáte na zahradu. Tímto způsobem vám nebude za nehty zůstávat špína.

Nezapomínejte rostlinky pravidelně a dostatečně zalévat. Když zvládnete všechny tyto základní kroky, budete moci brzy postupovat dál na cestě k osvojení si dalších zásad a triků, které se týkají zahradničení!

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Celý svět zasáhla zpráva o rakovině princezny Kate. Její mladší bratr James zveřejnil dojemný vzkaz a...

Styl

Díky mimořádně vysokému množství hořčíku dokáží koupele v epsomské soli ulevit od depresí, bolesti a...

Dům a zahrada

Efektivní úklid v domácnosti se psem: Jak na chlupy, skvrny od bláta, moči či krve