Tipy pro začínající zahrádkáře

Nemůžete se dočkat, až budete sklízet plody z vlastní zahrádky, i když jste zatím na samotném začátku?
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Zahrada 
01. února 2017 12:44 / http://marksvegplot.blogspot.cz
  0   0
Rádi byste se pustili do zahradničení, ale vlastně pořádně nevíte, kde začít? Na co rozhodně nesmíme zapomenout v případě, že začínáme úplně od píky? Co patří mezi první krůčky zahradníků nováčků? Dáme vám pár tipů!

Nejdříve musíme dobře zmapovat prostory, které máme k dispozici. Musíme zjistit, zda-li je zahrada celá zalitá sluncem, částečně osvícená, nebo převažuje spíše stín. Také musíme rozpoznat, jakou máme půdu. Bude nutné zvýšit její kvalitu? Až určíme, zda se rostlinám, které jsme chtěli pěstovat, bude na naší zahradě dařit, musíme ještě zkontrolovat, zda jsou kompatibilní vzájemně. Také se ujistěte, abyste rostliny zvollili tak, aby nekvetly nebo neplodily všechny najednou.

Zasaďte si trvalky! Ušetříte si spoustu práce se sázením. Možná bude počáteční investice trochu větší, ale během let se vám peníze vrátí a v dlouhodobém měřítku peníze v podstatě ušetříte.

Začněte zvolna. Zasaďte pouze tolik zeleniny, kolik s rodinou spotřebujete, nebo jste schopni zavařit nebo zmrazit. Když uvidíte, že vám pochybělo, můžete napřesrok rostlinek přidat.

Noste rukavice, ochrání vaše ruce lépe než jakýkoliv krém nebo balzám. Pokud je nosíte neradi, přejeďte nehty přes kostku mýdla, než se vydáte na zahradu. Tímto způsobem vám nebude za nehty zůstávat špína.

Nezapomínejte rostlinky pravidelně a dostatečně zalévat. Když zvládnete všechny tyto základní kroky, budete moci brzy postupovat dál na cestě k osvojení si dalších zásad a triků, které se týkají zahradničení!

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Komplikace pro turisty mířící do Řecka. V zemi dochází k prudkému zhoršení covidové situace

Věda & Vesmír

Existující mimozemské civilizace cestující vesmírem? Speciální projekt se zaměří na hledání důkazů

Bydlení

Jak vytvoříte koupelnu podle Feng-shui? Hlavně optimalizací správné energie

Zavřít reklamu