Nemáte doma balkón? Sušení prádla nemusí být takový problém!
Základní věcí je pořídit si pořádný sušák, na který se vleze všechno potřebné prádlo, aby však nebylo naňahňané na sebe. Myslete pak také na to, že si nechcete udělat z bytu vlhký skleník, kde jsou zarosená okna a objevuje se plíseň!
Koupelna ne!
Musíte si vybrat vhodnou místnost, kam sušák dáte. Není to ale koupelna, jak se lidé mylně domnívají. Ta je totiž nejvíce vlhkým místem v bytě a také se hůř větrá. Ideální je místnost, která se dobře větrá, je vytápěná a nejméně frekventovaná. Hodí se tak například pokoj pro hosty nebo komora.
Pokud máte menší byt a jste rádi, že se sušák vůbec někam vleze, myslete alespoň na několik zásad. Prádlo co nejvíce vyždímejte a sušák nedávejte ke stěně, ale do prostoru, aby kolem něj proudil vzduch. Neměl by být ani u topení, protože by se tím snížila teplota v celé místnosti. Navíc to způsobí orosení oken a plíseň v jejich rožcích.
Odvlhčovač i sušička
Z toho samého důvodu nedávejte prádlo přímo na topení. Pokud dáte sušák přece jen do nejméně větrané místnosti, hodil by se větrák, který odvede vlhký vzduch. Pokud sušíte prádlo často, můžete si pořídit i odvlhčovač, který sníží riziko prádla.
K zahození není ani sušička. Ta je po přírodním sušení venku druhým nejlepším možným způsobem, jak usušit prádlo. Nové sušičky navíc nejsou už tak drahé na provoz a ušetří jak sílu, tak čas. Většinou pak není potřeba prádlo ani žehlit.