S expanderem procvičíte celé tělo!

 Ostatní 
15. února 2017 21:05 / Marie Popelková
  0
📷
2 fotografie v galerii
Posilovací expandér se skládá z pružin nebo také z gumy. Shutterstock
Expander je další výborná pomůcka pro kondiční trénink, nenáročná na čas, místo a prostředí.

Expandéry jsou skvělou pomůckou pro cvičení nejen doma, v posilovně, venku, ale také při pilates tréninku. Vyznačují se svou univerzálností. S gumovými expandéry lze svaly nejen posílit či protáhnout, ale zároveň velice efektivně zpevnit celé tělo - jak hluboké zádové svaly, svalstvo v okolí kloubů, tak i velké svalové skupiny. Rovněž lze expandéry použít jako protahovací pomůcky při zotavování se po úrazu a navracení se zpět do kondice.

Úbytek tuku

Jak zhubnout je nejčastější otázka obou pohlaví zajímajících se o cvičení. Je však rozdíl mezi hubnutím a spalováním tuku.  Rychlé hubnutí projevující se hlavně na vaší váze vede jen k nevzhledné postavě a tuky zůstávají stále v těch problematických partiích, kde byly na začátku vašeho snažení. Nezáleží, jakou hodnotu ukazuje váha, ale jak vypadáte v zrcadle.

Budování svalové hmoty a posílení zdraví

Tak jako pomáhá posilovací expandér k úbytku tukových zásob a zpevnění svalstva. Zároveň také zlepšuje vaši fyzickou kondici.  A s tím i psychickou pohodu, která je s fyzickým stavem úzce spjata. Má nespornou řadu výhod pro vaše zdraví.
Díky cvičení s expandérem spalujete vnitřní tuk působící negativně na vnitřní orgány v dutině břišní. Posilujete kardiovaskulární systém a předcházíte tak pozdějšímu infarktu a vzniku dalších onemocnění.

Cvičení s expandérem je pro každého

Ať už jste začátečník, nebo pokročilý, díky nastavitelnému odporu silikonové gumy si vyberete zátěž, která Vám nejvíce vyhovuje. Díky tomu můžete měnit intenzitu tréninku a procvičit veškerá svalová vlákna komplexně. Obyčejné kliky a posilování s vlastní váhou je díky absenci zvyšování zátěže mnohem méně efektivní, než je tomu u posilovacího expandéru.

Procvičíte celé tělo

Cvičení s vlastní vahou je z pohledu procvičení všech svalových skupin problematické. Často se také stává, že svaly zatěžujeme jednostranně, což zvyšuje možnost zranění a svalové disproporce. S posilovacím expandérem je možné cvičit jak cviky tahové, tak cviky tlakové, čímž k jednostranné zátěži nedochází. Díky tomuto cvičení předcházíme zranění jak v běžném životě (bolest zad, kloubů), tak i ve sportu. Díky široké škále cviků, které naleznete v sekci on-line trenér procvičíte efektivně všechny svalové skupiny.

Cena

Pravidelné navštěvování fitness center a hrazení poplatků spojených se vstupem, trenérem, členstvím a občerstvením Vás pravděpodobně přijde v průměru na 1000,- Kč měsíčně. V případě, že fitness centrum nemáte v okolí domova, bude pro Vás doprava tvořit další nákladovou položku. Tyto výdaje jste při navštěvování fitness centra nuceni platit stále dokola, posilovací expandér si kupujete pouze jednou a to za cenu, která je nižší než průměrné náklady při návštěvě fitness centra!

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herečka Lucie Zedníčková podstoupila liposukci břicha. Už nechtěla vypadat jako těhotná

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Dům a zahrada

Spravný podzimní řez pivoněk zajistí jejich vitalitu a bohaté kvetení pro příští rok. Pozor však na...