Pravidla skladování nožů

Bez nože byste se v kuchyni těžko obešli. Musíte však o něj obzvlášť dobře pečovat, aby vám dlouho a dobře sloužil.
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Dům 
18. února 2017 19:33 / Shutterstock
  3   0
Způsobů, jak skladovat nože je několik.

Nejdůležitějším nástrojem v kuchyni jsou kvalitní nože. Ať už máte nože za několik tisíc, nebo za pár korun, je vhodné najít jim správné uložení a chránit tak sebe i je před poškozením.

Uložení nožů nepodceňujte. Nože musí být skladovány na dostupném, avšak bezpečném místě, přece jen si jimi můžete snadno ublížit. Pokud se rozhodnete pro skladování v šuplíku, dbejte na to, aby se o sebe nože neotloukaly, ideálně by měl mít kazdý vlastní přihrádku nebo pouzdro. Pokud ukládate nože do stojanu, vyberte takový, aby byl z materiálu, který nůž nepoškodí - nejlépe samozřejmě ze dřeva. Nikdy nůž nenechávejte volně v odkapávači - jednak je zbytečně v kontaktu s vodou, jednak učitě za chvíli přijde někdo, kdo si ho nevšimne a přihodí k němu jiný kus nádobí. Každý takový náraz je pro nůž pohroma.

Ideální je, pokud mají každý svou přihrádku, a jsou tedy oddělené v dřeveném rozdělovači (ať už v zásuvce, nebo ve stojanu), nebo pokud je máte na magnetické liště, která rovněž doplní vzhled kuchyni.

Jedním z praktických řešení, jak uložit nože a jiné kovové věci na dosah ruky, jsou magnetické lišty. Jsou to vlastně pásy z nerezu, hliníku, dřeva, bambusu či plastu o délce okolo 38 cm a šíři zhruba 4 cm, v nichž jsou vsazeny magnety. Mohou však mít i atypický nebo kratší rozměr.

Závěrem ještě dodejme, že zmiňovaná pravidla ocení hlavně nože vyšší kvality, u kterých lze při správném zacházení očekávat dlouhou životnost. U nožů za pár desetikorun nemůžeme předpokládat, že vydrží navěky, přesto i jim opatrnost při používání, čistění i skladování určitě prospěje.

Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Inspirujte se chytrými tipy, jak si uspořádat knihovnu!
Výroba svíček ze starých svíček
Co všechno obnáší „lagom,“ novinka ze Švédska
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Cestování pro nastávající maminky: Jak vyrazit do zahraničí bez rizika?

Věda & Vesmír

Neuvěřitelné rekordy. Co je pro člověka nebezpečný extrém, není ve zvířecí říši nic neobvyklého

Bydlení

Pořiďte si ekologické zelené bydlení. Poradíme, které rostliny jsou nejvhodnější