Pravidla skladování nožů

 Dům 
18. února 2017 19:33 / Marie Popelková
  0
📷
2 fotografie v galerii
Bez nože byste se v kuchyni těžko obešli. Musíte však o něj obzvlášť dobře pečovat, aby vám dlouho a dobře sloužil. Shutterstock
Způsobů, jak skladovat nože je několik.

Nejdůležitějším nástrojem v kuchyni jsou kvalitní nože. Ať už máte nože za několik tisíc, nebo za pár korun, je vhodné najít jim správné uložení a chránit tak sebe i je před poškozením.

Uložení nožů nepodceňujte. Nože musí být skladovány na dostupném, avšak bezpečném místě, přece jen si jimi můžete snadno ublížit. Pokud se rozhodnete pro skladování v šuplíku, dbejte na to, aby se o sebe nože neotloukaly, ideálně by měl mít kazdý vlastní přihrádku nebo pouzdro. Pokud ukládate nože do stojanu, vyberte takový, aby byl z materiálu, který nůž nepoškodí - nejlépe samozřejmě ze dřeva. Nikdy nůž nenechávejte volně v odkapávači - jednak je zbytečně v kontaktu s vodou, jednak učitě za chvíli přijde někdo, kdo si ho nevšimne a přihodí k němu jiný kus nádobí. Každý takový náraz je pro nůž pohroma.

Ideální je, pokud mají každý svou přihrádku, a jsou tedy oddělené v dřeveném rozdělovači (ať už v zásuvce, nebo ve stojanu), nebo pokud je máte na magnetické liště, která rovněž doplní vzhled kuchyni.

Jedním z praktických řešení, jak uložit nože a jiné kovové věci na dosah ruky, jsou magnetické lišty. Jsou to vlastně pásy z nerezu, hliníku, dřeva, bambusu či plastu o délce okolo 38 cm a šíři zhruba 4 cm, v nichž jsou vsazeny magnety. Mohou však mít i atypický nebo kratší rozměr.

Závěrem ještě dodejme, že zmiňovaná pravidla ocení hlavně nože vyšší kvality, u kterých lze při správném zacházení očekávat dlouhou životnost. U nožů za pár desetikorun nemůžeme předpokládat, že vydrží navěky, přesto i jim opatrnost při používání, čistění i skladování určitě prospěje.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Julia Roberts ukázala vzácnou fotku svých dvojčat. Oslavila s nimi jejich osmnáctiny

Styl

Cotardův syndrom: Existují lidé, kteří věří, že jim v těle neproudí krev nebo chybí orgány a cítí...

Tech

Nejrychlejší vlaky světa: Čínský maglev letí rychlostí až 460 kilometrů v hodině