Umyvadlo s přepadem nebo bez?

Umyvadlo je běžná věc, bez něj by to v koupelně nešlo.
 Dům 
22. března 2017 20:37 / Shutterstock
  0   0
Umyvadlo je zařízení koupelny, které se používá k umytí rukou.Umyvadlo může být buď přímo zavěšeno na zdi nebo zabudováno do různých desek nebo skříněk. Výhodou tohoto řešení je větší odkládací plocha, což je velmi výhodné na veřejných záchodech ale i v malých koupelnách, kde do skříňky umístíme nepřeberné množství věcí, navíc skříňka pod umyvadlem kryje připojovací armatury.

Každá varianta nabízí výhody a naopak. U závěsných umyvadel je vidět sifon. Proto se často doplňují skříňkou, která současně plní roli úložného prostoru.
Někteří výrobci nabízejí set umyvadla a skříňky, aby se využily veškeré centimetry a mezi umyvadlem a nábytkem nevznikla nechtěná mezera. U umyvadla zapuštěného do desky se může v okrajích mezi deskou a sanitou více držet špína, což naopak nehrozí u varianty zapuštění pod desky. Samozřejmě za předpokladu precizního napojení.

Umyvadlo s přepadem, nebo  bez přepadu. Detail, který může způsobit vodní katastrofu. Podle toho je potřebné vybírat si umyvadlovou baterii. Pokud umyvadlo přepad nemá, po uzavření zátkou by voda neměla kam bezpečně odtéct. 

Umyvadlo s přepadem má v horní části otvor, který umožňuje odtok nadbytečné vody (kdybyste ji napustili více nebo zapomněli zavřít baterii). Umyvadlo bez přepadu tento otvor nemá. Podle typu umyvadla k němu volte vhodný typ výpusti. „Rozdíl je v tom, že výpusť pro umyvadlo s přepadem obsahuje další otvor, kterým voda z přepadu teče do sifonu,“ říká Jozef Počil z koupelnového studia.
Ke každému běžnému umyvadlu patří dva otvory odtok a přepad, který slouží jako pojistka pro zapomnětlivé. Jenže to dnes už nemusí platit.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nejoblíbenější zimní destinace v době covidové. Češi berou útokem malebný ostrůvek

Věda & Vesmír

Děsivý hned po narození. Embrya megalodonů se vzájemně požírala už v lůně

Bydlení

Připravte zahradnické nářadí na novou sezonu. Rzi se lze zbavit snadněji, než si myslíte

Zavřít reklamu