Jak zkrátit džíny

Obzvláště zde platí pravidlo: "Dvakrát měř, jednou řež."
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dílna 
25. března 2017 12:49 / http://www.wikihow.com
  9   20
Neodhadli jste přesně délku při kupování kalhot dětem a teď byste je potřebovali trochu zkrátit? Nebo jste v obchodě narazili na krásné džíny, které vám sedly přesně do vašeho vkusu, navíc jsou za dobrou cenu a jediné, co vám na nich nesedí, je jejich délka? Nevadí, není nic snazšího, než je zkrátit!

Pokud se chystáte zkrátit kalhoty nové, nezapomeňte je před tím alespoň dvakrát přeprat v horké vodě, aby se vám nestalo, že se při dalším praní už zkrácené džíny ještě více smrsknou.

Dále je důležité správně odměřit délku, na kterou kalhoty chcete zkrátit. Oblečte si je, zahněte na požadovanou délku a přichyťte přehnuté nohavice pomocí špendlíků.

Krejčovskou křídou si podle pravítka vyznačte, kde bude nový lem. Potom odměřte ještě jednu čáru ve vzdálenosti asi dva a půl centimetru od té první. To bude linka, podle které budete stříhat. Raději všechno ještě jednou přeměřte, než abyste nohavice džín ustřihli příliš. Až si budete jisti, můžete stříhat.

Dalším krokem je vytvoření dvakrát přehnutého lemu. Nejdříve lem zahněte dovnitř a zajistěte špendlíky. Potom kalhoty otočte naruby. Pak ustřižený konec zahněte dovnitř tak, aby se dotýkal linie, podle které jsou kalhoty ohnuté. Přitlačte a přežehlete, aby lem držel.

Nakonec vyberte nit odpovídající barvy a lem sešijte z vnitřní strany kalhot a je hotovo!

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nejoblíbenější zimní destinace v době covidové. Češi berou útokem malebný ostrůvek

Věda & Vesmír

Děsivý hned po narození. Embrya megalodonů se vzájemně požírala už v lůně

Bydlení

Připravte zahradnické nářadí na novou sezonu. Rzi se lze zbavit snadněji, než si myslíte

Zavřít reklamu