Kupujete nová okna? Nezapomínejte na důležitá pravidla!

 Dům 
24. března 2017 12:55 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Pokud chcete nová okna, prověřte si výrobce a ptejte se i na montáž! www.oknastav.cz
Chystáte se vyměnit stará okna za nová? Než se rozběhnete do obchodu nebo usednete za internet, pamatujte na několik pravidel! Díky nim ušetříte nejen peníze, ale pravděpodobně i nervy!

V první řadě si zjistěte, kdo je skutečným prodejcem oken. Často se totiž stává, že prodejce a dodavatel jsou naprosto jiné firmy. Pokud budou s okny problémy, záruku budete uplatňovat u výrobce, nikoliv dovozoce. Takže si musíte správnou firmu proklepnout dřív, než od ní nakoupíte!

Na desítky let

Buďte také důslední přímo při nákupu! Pokud už si nějaká okna vyberete, ptejte se, ale hlavně si je pořádně zkuste! V domě je budete mít několik desítek let, takže musí něco vydržet. Na oknech se nemusíte přímo houpat nebo s nimi třískat, ale měli byste si je několikrát vyzkoušet otevřít, zavřít a pořádně si je takříkajíc osahat!

Nezapomeňte mít dotazy i ohledně montáže oken. Špatná montáž může totiž znehodnotit i kvalitně vyrobená okna. Chtějte proto vědět, jak se montáž provede a jestli je to kontrolováno výrobcem. Možná někomu budete připadat jako šťoural, rozhodně to ale nejsou zbytečné otázky.

Lína huba

Upozorněte také na to, že bydlíte například v několikátém patře a nemáte výtah, nebo je potřeba přijet k vašemu domu po nezpevněné cestě. Pokud to totiž neřeknete, dodavatel oken a montážníci s tím mohou mít problém a potom vám to omlátí o hlavu!

Když už se pro okna rozhodnete, rozhodně uzavřete smlouvu. I když se vám někdo bude snažit okna prodat bez smlouvy, ale za nižší cenu, nenechejte se nalákat. Bez smlouvy a dokladů se totiž nedomůžete žádného práva!

Témata: okna, montáž, firma
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Turecko 2024: Klenot mezi dovolenkovými destinacemi

Tech

Nejlepší funkce chytrých hodinek, které musíte vyzkoušet