Překvapte své blízké. Návod na originální zabalení dárků

 Dům 
07. prosince 2018 13:13 / Martina Langová
  0
📷
4 fotografie v galerii
Zabalte dárky letos originálněji Pixabay
V naší zemi se obdarováváme tradičně 24. prosince, ale ne všude ve světě je to stejné. A nemusíme chodit daleko. Máte-li známé v zahraničí, které byste rádi obdarovali, prozradíme vám, kdy jim dárek předat.

A taky vám poradíme, jak dárek nejlépe zabalit. Zapomeňte na tradiční nevkusné balicí papíry a zkuste to jinak. Uvidíte, že sami budete překvapeni. A ještě ušetříte.

12. prosinec

Tento den je nazývám „dnem vánoční hvězdy“. Především v Americe se lidé navzájem obdarovávají poinsettií, tedy tradiční kvetoucí červenou vánoční hvězdou. A stejně jako se k nám přenášení i jiné zvyky, tak i tento v mnoha evropských zemích již zdomácněl. Pokud chcete své blízké potěšit, obdarujte je i zde. Jde o milou tradici, která rozhodně potěší. A nezruinuje peněženku.

24. prosinec

Vrcholí advent i vánoční svátky. Ale ne všude si lidé rozbalují dárky. A ne všude jim je nosí Ježíšek. Dárky si dáváme u nás a na Slovensku, v Maďarsku, Polsku, Litvě, Německu, Rakousku i skandinávských zemích. Co se balení dárků týče, vévodí balicí papír a sem tam nějaká stužka. Avšak letos to můžete zkusit jinak. Zde máte návod.

1. Ručně malovaný balicí papír – sežeňte si vhodný kus papíru. Pokud neseženete v papírnictví, poptejte se v nejbližší tiskárně. Případně můžete použít arch bílého papíru. Buď přes šablonu anebo jen „podle oka“ namalujte vánoční dekor (hvězdy, andílky, stromky a podobně), případně domalujte barvami.

2. Krabice s tajemstvím – podobně jako papír, můžete pomalovat i krabici. Případně ji můžete oblepit vánočními motivy nebo se na ní můžete vyřádit s ubrouskovou metodou a lakem. Krabici od bot či jiného sortimentu tak proměníte v luxusní skrýš na dárek pro své blízké.

3. Látkové sáčky – buď je kupte, nebo ušijte. Vůbec nic na tom není. Postačí vám k tomu zbytky látek, jakákoliv nit, jehla a rovný steh. Na zavázání se hodí ideálně přírodní materiály.

4. Pečicí papír s překvapením – ozdobte jej, krásně na něm vyniknou akrylové barvy nebo tempery. Až barvy zcela zaschnou, schovejte do něj dárek a ovažte pořádnou stuhou. Přidat ke stužce můžete třeba i sušené ovoce na ozdobu. To samé, které jste dávali na adventní věnec.

5. Razítkovací technika – seženete je všude (internet, papírnictví a dokonce i některé drogerie). Razítka se hodí na menší plochy, jako jsou například látkové či svačinové sáčky. Pokud nechcete razítka kupovat, jednoduše si vyrobte vlastní z brambor.

25. prosinec

V noci ze 24. na 25. prosince se naděluje v drtivé většině zemí. Známá je tím Amerika a Velká Británie. Dárky si na první svátek vánoční ráno však rozbalují i ve Francii, Bulharsku, části Itálie nebo v Portugalsku. Nezapomeňte dárky balit do tradičních vánočních barev, jako je červená a zelená. Na tu si obyvatelé těchto zemí potrpí.

31. prosinec / 1. leden

Zatímco u nás už máme dárky dávno rozbalené a nejspíš jsme už navštívili celou rodinu, snědli cukroví a vypili spoustu vánočního punče a vaječného koňaku, v Řecku, Rusku a Turecku to celé teprve začíná. Pravdou sice je, že mnoho Řeků se dnes už připojilo ke slavení Štědrého dne, řada rodin stále slaví až na přelomu starého a nového roku. Dárky by měly být zabalené okázale a čím barevnější stužky, tím lépe.

6. leden

Ve Španělsku a některých oblastech Itálie se lidé obdarovávají v čas, kdy my máme už dávno po svátcích a jsme zase zpět v práci. Španělé dostávají dárky od Tří králů a italským dětem zase naděluje čarodějka Befana.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Legenda dětských pořadů Michal Nesvadba oznámil konec

Styl

Už jste poznali sílu adaptogenů? Pokud ne, je čas vyzkoušet byliny, které se v čínské medicíně...

Dům a zahrada

Posedíte si rádi večer na zahradě? Zasaďte si květiny, které nejvíce voní v noci

Zavřít reklamu