Překvapte své blízké. Návod na originální zabalení dárků

 Dům 
07. prosince 2018 13:13 / Martina Langová
  0   0
📷
4 fotografie v galerii
Zabalte dárky letos originálněji Pixabay
V naší zemi se obdarováváme tradičně 24. prosince, ale ne všude ve světě je to stejné. A nemusíme chodit daleko. Máte-li známé v zahraničí, které byste rádi obdarovali, prozradíme vám, kdy jim dárek předat.

A taky vám poradíme, jak dárek nejlépe zabalit. Zapomeňte na tradiční nevkusné balicí papíry a zkuste to jinak. Uvidíte, že sami budete překvapeni. A ještě ušetříte.

12. prosinec

Tento den je nazývám „dnem vánoční hvězdy“. Především v Americe se lidé navzájem obdarovávají poinsettií, tedy tradiční kvetoucí červenou vánoční hvězdou. A stejně jako se k nám přenášení i jiné zvyky, tak i tento v mnoha evropských zemích již zdomácněl. Pokud chcete své blízké potěšit, obdarujte je i zde. Jde o milou tradici, která rozhodně potěší. A nezruinuje peněženku.

24. prosinec

Vrcholí advent i vánoční svátky. Ale ne všude si lidé rozbalují dárky. A ne všude jim je nosí Ježíšek. Dárky si dáváme u nás a na Slovensku, v Maďarsku, Polsku, Litvě, Německu, Rakousku i skandinávských zemích. Co se balení dárků týče, vévodí balicí papír a sem tam nějaká stužka. Avšak letos to můžete zkusit jinak. Zde máte návod.

1. Ručně malovaný balicí papír – sežeňte si vhodný kus papíru. Pokud neseženete v papírnictví, poptejte se v nejbližší tiskárně. Případně můžete použít arch bílého papíru. Buď přes šablonu anebo jen „podle oka“ namalujte vánoční dekor (hvězdy, andílky, stromky a podobně), případně domalujte barvami.

2. Krabice s tajemstvím – podobně jako papír, můžete pomalovat i krabici. Případně ji můžete oblepit vánočními motivy nebo se na ní můžete vyřádit s ubrouskovou metodou a lakem. Krabici od bot či jiného sortimentu tak proměníte v luxusní skrýš na dárek pro své blízké.

3. Látkové sáčky – buď je kupte, nebo ušijte. Vůbec nic na tom není. Postačí vám k tomu zbytky látek, jakákoliv nit, jehla a rovný steh. Na zavázání se hodí ideálně přírodní materiály.

4. Pečicí papír s překvapením – ozdobte jej, krásně na něm vyniknou akrylové barvy nebo tempery. Až barvy zcela zaschnou, schovejte do něj dárek a ovažte pořádnou stuhou. Přidat ke stužce můžete třeba i sušené ovoce na ozdobu. To samé, které jste dávali na adventní věnec.

5. Razítkovací technika – seženete je všude (internet, papírnictví a dokonce i některé drogerie). Razítka se hodí na menší plochy, jako jsou například látkové či svačinové sáčky. Pokud nechcete razítka kupovat, jednoduše si vyrobte vlastní z brambor.

25. prosinec

V noci ze 24. na 25. prosince se naděluje v drtivé většině zemí. Známá je tím Amerika a Velká Británie. Dárky si na první svátek vánoční ráno však rozbalují i ve Francii, Bulharsku, části Itálie nebo v Portugalsku. Nezapomeňte dárky balit do tradičních vánočních barev, jako je červená a zelená. Na tu si obyvatelé těchto zemí potrpí.

31. prosinec / 1. leden

Zatímco u nás už máme dárky dávno rozbalené a nejspíš jsme už navštívili celou rodinu, snědli cukroví a vypili spoustu vánočního punče a vaječného koňaku, v Řecku, Rusku a Turecku to celé teprve začíná. Pravdou sice je, že mnoho Řeků se dnes už připojilo ke slavení Štědrého dne, řada rodin stále slaví až na přelomu starého a nového roku. Dárky by měly být zabalené okázale a čím barevnější stužky, tím lépe.

6. leden

Ve Španělsku a některých oblastech Itálie se lidé obdarovávají v čas, kdy my máme už dávno po svátcích a jsme zase zpět v práci. Španělé dostávají dárky od Tří králů a italským dětem zase naděluje čarodějka Befana.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sandra Nováková popsala hádky s partnerem. Živěji, než byste čekali

Styl

Detoxikační náplasti na nohy mohou vyvolat alergickou reakci. Neexistuje navíc důkaz, proč by měly fungovat

Dům a zahrada

Jak si ochočit morče a naučit ho slyšet na jméno

Zavřít reklamu