Potěšte ptáčky v podzimní plískanici, těmito laskominami si je rozhodně získáte

Každý druh má jiné chutě
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Ostatní 
13. listopadu 2020 12:29 / Depositphotos
  1   0
Podzimní počasí udeřilo v plné síle, takže slunné dny pomalu, ale jistě ustupují nepříjemným plískanicím. V této době proto není dobré zapomínat nejen na zazimování zahrady, ale také na tvorečky, kteří v ní žijí.

Už víte, o kom je řeč? Přece o ptácích, kteří v chladném počasí uvítají nějakou příhodnou laskominu.

Směska máku a semínek

Ať už chcete dobroty dopřát ptáčkům u vás na zahradě nebo kdekoliv v přírodě, věřte, že největší radost jim uděláte slunečnicovými semínky. Pokud je v krmítku doplníte například mákem, pšenicí nebo vyloupanými ořechy, odvděčí se vám na jaře ještě veselejším cvrlikáním.

Malí všežravci

Dalšími laskominami, kterými můžete zpestřit jejich jídelníček, jsou ovesné vločky, kousky syrového masa, strouhaná mrkev nebo přírodní neslané a neškvařené sádlo či lůj. Sýkorky a brhlíci milují lůj či lojové koule. Je-li vaším nejčastějším návštěvníkem kos, připravte mu během podzimu a zimy jablka nebo sušené jeřabiny. O tom, jak rozmanitě tyto oranžové bobulky využít nejen pro ptačí potěšení, píšeme zde.

Vrabcům přisypejte do krmítka strouhanku nebo rozdrcené bílé pečivo, na kterém by však neměla být sůl, jelikož ptákům škodí. Určitě jim naopak nedávejte chléb nebo jiné zbytky jídel.

Ochraňte je před predátorem

Ať už vaším favoritem jakýkoliv druh ptáčka, myslete na to, že veškerou potravu, kterou mu chcete dopřát, je třeba umístit tak, aby se k ní nedostala kočka nebo jiný predátor. Dávejte také pozor, aby na potravu přímo nepršelo nebo aby krmítko nebylo na příliš větrném místě, protože by potrava uvnitř příliš dlouho nevydržela.

Veronika Prášilová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Vsaďte letos na jistotu. Navštivte ostrovy v Jaderském moři, kde ještě vládne klid a pohoda

Věda & Vesmír

Průzkumníci objevili vrak slavného torpédoborce z druhé světové války

Bydlení

Začíná sezona medvědího česneku. Pozor na záměnu s konvalinkou a ocúnem

Zavřít reklamu