Sedátko, stolek, podnožka nebo krabice? Půvabný multifunkční nábytek má v bytě mnoho využití.

Kožené kostky na sezení, odkládání i ukládání věcí se vyrábějí v různých velikostech a barvách.
 Dům 
25. listopadu 2014 05:47 / Walter Knoll Ag & Co
  0   0
Moderní interiér si žádá nábytek vizuálně odlehčený, přesto musí být bytelný a něco unést. Designové kousky tak nemusí ohromovat luxusem na první pohled, neméně důležitý je praktický nápad.

Právě tak se s úkolem navrhnout netradiční nábytek do moderního bytu vypořádali designéři rakouského ateliéru EOOS Design. Německá nábytkářská firma Walter Knoll Ag & Co. po tomto projektu vděčně sáhla a s úspěchem ho uvedla na trh.

Jde o multifunkční nábytek. Na první pohled vypadá jako kožené krabice bez víka různých velikostí. Při bližším zkoumání ovšem zjistíme sice slabou, ale velmi pevnou konstrukci potaženou kůží. To umožňuje využít tyto "krabice" jako kostky na sezení nebo podnožky ke křeslu. Pouhým položením skleněné desky navrch získáme pěkný konferenční stolek.

A aby toho nebylo dost, když kostku obrátíme na boční hranu nebo úplně nohama vzhůru, můžeme ji použít na uskladnění dětských hraček, časopisů nebo třeba pletení. Luxus dodává tomuto designovému nábytku především kožené čalounění a perfektně zpracované švy, které jsou jedinou výraznější ozdobou. Mistrovsky zpracovaná kůže je také to jediné, co k tomuto nábytku neodbytně přitáhne pozornost v interiéru.

Nábytek se jmenuje Isanka a hodí se jak do moderního interiéru, tak do bytu zařízeného starožitnostmi. Tvarově je totiž tak nenáročný, že nebude ničemu konkurovat. Kůže jako dokonalý materiál je přitom zcela nadčasová, bude ladit vždy s jakýmkoliv dalším nábytkem.
◼ redakce hobby / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Zapomenutý kus země na břehu Atlantiku. Podzim je ideální doba na jeho objevování

Věda & Vesmír

Prehistorický žralok megalodon měl rozměry dvoupatrového autobusu

Bydlení

Krásné truhlíky na balkonech létem nekončí. Nasaďte do nich květiny, které pokvetou na podzim

Zavřít reklamu