Je krásná, spolehlivá a vodu na čaj uvaří rychleji než manželka

 Ostatní 
17. listopadu 2014 04:01 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Rychlovarná konvice je funkční kuchyňský přístroj, na jehož design jsou kladeny stále větší nároky. Například Russell Hobbs Purple Passion tyto požadavky jistě splní Russell Hobbs
Jen velmi obtížně bychom dnes hledali domácnost bez rychlovarné konvice. Jsou k dostání v různých velikostech a povedení, můžeme si vybrat podle svého vkusu i peněženky, od nejjednodušších za pár stovek až po vyloženě luxusní designové kousky. Tento praktický pomocník totiž kromě funkčnosti plní většinou i roli doplňku kuchyňského interiéru.

Bez rychlovarné konvice si už život ani neumíme představit a málokdo z mladších vůbec kdy viděl jejího předchůdce, ponorný ohřívač vody, který sloužil hlavně na cestách po dlouhá desetiletí. Jednoduchá kovová spirála se vkládala přímo do vody, nalité nejlépe do skleněné nebo porcelánové nádoby, a po zapnutí do zásuvky vodu ohřála.

Zhruba před dvaceti lety se leckdy životu nebezpečná spirála přestěhovala na dno plastové konvice s mnohem vyšším výkonem, a zrodila se tak rychlovarná konvice. U současných typů již je většinou spirála ukryta pod dnem, princip fungování ale zůstal stejný.

Důležitým parametrem při výběru rychlovarné konvice je poměr mezi obsahem vody a výkonem, většině zákazníků však záleží i na designu. Tyto kuchyňské šikulky ohřejí vodu mnohem rychleji, navíc jsou vybaveny ukazatelem množství vody a čidlem, které po dosažení varu přístroj automaticky vypne.

Vyrábějí se především z plastu nebo nerezu, případně se kombinují s tvrzeným odolným sklem. K dostání jsou i luxusní designové kousky. K nejzajímavějším novinkám na trhu se řadí efektní kousky, zhotovené z porcelánu, které můžeme bez obav postavit přímo na jídelní stůl.

Zpočátku ještě v mnoha domácnostech přežíval i jejich předchůdce, protože byl skladný při cestování. I tento problém však velmi brzy výrobci vyřešili. Běžně k dostání jsou i malé, tzv. cestovní rychlovarné konvice a bez problémů již seženeme i modely, určené pro zapojení do autozapalovače, které se mohou stát i vhodným vánočním dárkem pro motoristu, který si nepotrpí na kávu z automatu, či třeba vášnivého rybáře.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Stylová města Itálie, která stojí za návštěvu

Tech

8 mýtů o hybridech, které vám brání vytěžit z tohoto pohonu maximum