Kde nestačí klasické nářadí, tam pomůže vibrační bruska s výměnnými nástavci.

Bez speciálního nástavce na rukojeti vibrační brusky jen tak něčím zárubně nepodříznete.
 Dílna 
28. listopadu 2014 04:22 / Bosch
  0   0
Kutilové i profesionální řemeslníci tomuhle nástroji říkají zamilovaně „řešič problémů“. Skutečně, multifunkční vibrační bruska s příslušenstvím se dostane všude tam, kam nedosáhne pila, dláto, škrabka na staré nátěry a lepidla.

Multifunkční nářadí je stále populárnější, možnost využít síly jednoho elektromotoru pro různé práce v domácnosti díky výměnným nástavcům je zkrátka velmi praktická. Multifunkční vibrační bruska se od klasické delta brusky vlastně moc neliší, jde opravdu jen o to, že její hlava je uzpůsobená i na jiné nástavce.

Díky ozubené kruhové pilce s výsečí můžete třeba podříznout zárubně u dveří, když pod ně chcete vsunout vzýšenou podlahovou krytinu, dají se s ní i dodatečně vyříznout dilatační spáry podlahy u stěn – na taková místa se klasickou pilou prostě nedostanete.

Vyškrábání starých spár mezi dlaždicemi, odstranění silikonové izolace ve spáře kolem vany nebo umyvadla, to jsou vždycky oříšky, které nás stojí hodně času a namáhavé ruční práce, při které velmi často dojde k poškození dlaždiček nebo lemu vany či umyvadla. Multifunkční bruska na to má kotouč s tvrdokovem, kterým to jde mnohem snáz, rychleji a beze strachu o napáchané škody v okolí spár.

Potřebujete uříznout ocelovou trubku starého rozvodu vody nebo plynu těsně u zdi? Chcete pořádně oškrábat všechno staré lepidlo i z rohů, abyste nové obklady lepili na stěnu čistou v celé ploše? Ostraňujete staré lepidlo z podlahy po stržení lepeného koberce nebo PVC a s ničím se nemůžete dostat do rohů místnosti? Chcete zbrousit starý nátěr z nábytku plného lišt a přepážek, mezi kterými je málo místa? Na všechny tyhle věci má „řešič problémů“ speciální nástavce - pily,

Samozřejmě pak je to především bruska, která díky vysoké frekvenci rozkmitu dokáže správně zvoleným brusným listem stejně tak zbrousit kov jako dřevo, odstranit starou barvu, vyhladit oblé hrany i vyleštit povrch kamene.

Multifunkční vibrační bruska sice nepatří do základní výbavy dílny, šikovnému kutilovi, který si hodně věcí dělá doma sám, se ale bude mnohokrát hodit jako pohotovostní doplněk klasického nástroje. Sáhne pro ni vždy, když se někde práce zadrhne a nepůjde dál. Proto by ji měl mít v dílně vždycky po ruce. Vyrábí se jak v provedení s kabelelm, tak v o něco dražší akumulátorové verzi, se kterou můžete vyrazit i do terénu kolem domu, kde nemáte elektrickou zásuvku v dosahu.

◼ redakce hobby / inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit daleko

Věda & Vesmír

Hadi začali diverzifikovat po vymření dinosaurů. Masově se šířili po všech kontinentech

Bydlení

Pokud se vaší orchideji nedaří, potřebuje změnu místa. Dodržujte určité zásady

Zavřít reklamu