Tajemství vašich kamarádů, kteří jsou dobří v zahradničení

Zahradníkem se nikdo nerodí. Učte se rychleji s pomocí triků vašich zkušenějších kamarádů
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Zahrada 
03. srpna 2018 10:04 / Shutterstock
  0   1
I když to tak působí, když sledujete kamarády, pod jejichž rukama se daří všem květinám, nikdo se s tímto talentem nenarodil. Všem nějakou dobu trvalo, než se naučili vše potřebné. Když budete znát několik tajemství, která by vám sami nepřiznali, uspíšíte svoji cestu ke šťastné zahrádce.

Nové sazeničky shánějí ve školce

Samozřejmě, že můžete nové květiny sehnat v supermarketu, kde děláte nákup všeho ostatního na celý týden. Spousta výhod ale vyplývá z toho, když objevíte někde ve svém okolí školku a využijete všeho, co vám může nabídnout.

Za prvé, o rostliny je ve školce postaráno nejlepším možným způsobem. Když si je koupíte kdekoliv jinde, mohou být ve stresu nebo dokonce nakažené parazity, kteří nejdou vidět na první pohled. Ve školce se o rostliny stará dobře informovaný personál, takže můžete mít jistotu, že budou v dobrém stavu, když si je přinesete domů. Za druhé, od zaměstnanců školky se můžete dozvědět spoustu tipů a triků, jak se o rostliny starat.

Vybírají si ty správné rostliny

Lidé jejichž koníčkem je zahradničení se drží rostlin, u kterých si mohu být jisti, že se o ně zvládnou postarat. Nepořizují si květiny jenom proto, že jsou zrovna v módě, když vědí, že je za hranicemi jejich schopností, aby je udrželi naživu. Navíc kupují pouze takové rostliny, kterým se bude dařit na vybraných místech v jejich domovech.

Čtou a schovávají si štítek

Většinou máte všechny informace potřebné k tomu, aby vaše rostlinka zdravě rostla, přímo pod nosem na lístku visícím z květináče nebo zastrčeným do hlíny. Zkušení zahradníci věnují pozornost všemu, co si na něm přečtou, rozhodně jej nevyhazují, ale nechají někde, kde jej budou mít stále po ruce, kdyby do něj chtěli znovu nahlédnout.

Mají za sebou celý hřbitov mrtvých rostlin

Kamarádi, jejichž byt se teď jen hemží zelení, byli kdysi jako vy. Poučili se ale ze svých chyb, nevzdali se, a dokonce dali i další šanci květinám, o které se dřív nezvládli postarat. Šikovným zahradníkem se nikdo nerodí. Důležité je ale nevzdat se po prvním nezdaru. Jednou z nejdůležitějších věcí je vědět, jak často zalévat.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nechce se vám k moři, ale bez vody si léto nedovedete představit? Máme pro vás netradiční tip

Věda & Vesmír

Průměrná délka života člověka roste. Vědci ale přicházejí se zjištěním, které bude pro mnohé...

Bydlení

Jedlá soda nemusí být vždy dobrý pomocník. Na tyto předměty ji rozhodně nepoužívejte

Zavřít reklamu