Vyrobte si doma krásné podzimní dekorace. Na své si přijdou i nešikové

Podzimní dekorace oživí každý dům
📷
Dalších 8 fotografií v galerii
 Dílna 
10. září 2018 15:40 / Pinterest
  0   0
Podzim doslova vybízí k vytvoření nějakých zajímavých dekorací. Ty mohou zkrášlit jak interiér, tak i okolí domu. A výborné na nich je, že přijdou na doslova minimum peněz, navíc je zvládnete vyrobit i tehdy, pokud zrovna neoplýváte výtvarným talentem.

Úchvatných podzimních dekorací existuje nepřeberné množství. Mnoho z nich ale vyžaduje doslova kumšt a bez pořádné dávky uměleckého talentu a manuální zručnosti vám obvykle nezbývá nic jiného, než je jen tiše obdivovat.

Naštěstí se můžete inspirovat i takovými nápady, které přijdou na babku a ještě je jejich výroba doslova hračka. Představíme vám několik z nich. Pokud máte doma děti, klidně je do tvoření zapojte. Tyto dekorace totiž zvládnou i vaši malí pomocníci.

Dýňoví strážci domu

Dýně všech velikostí i barev k podzimu neodmyslitelně patří, i proto jsou častou součástí nejrůznějších dekorací. Zkuste si vyrobit venkovní výzdobu, kde dýně bude hrát hlavní roli.

Stačí si vzít dvě nádoby (mohou být z plechu, proutí či jiného materiálu). Ve vrchní části vytvořte například z březového proutí hnízdo, které pro větší pevnost přidělejte k nádobě pomocí drátků. Na hnízdo pak jednoduše postavte dýni a hnízdečko odekorujte podle vašich představ různými větvičkami, listím a dalšími přírodninami. Tato dekorace se bude skvěle vyjímat u vchodu do domu.

Obraz z listí

Tato dekorace je rovněž velmi snadná. Stačí si vzít nějakou desku a na ni pak pomocí tavné pistole nalepit barevné podzimní listí. Pokud chcete z listí vytvořit nějaký obrazec, je dobré si před samotným lepením listy na desku cvičně poskládat, abyste pak z výsledku nebyli zklamaní. Nakonec desku pověste na zeď a máte hotovo.

Podzimní světelný řetěz

Působivě vypadá i světelný řetěz z podzimního listí. Stačí si pořídit obyčejný světelný řetěz jen se žárovičkami a pod každou z nich pak nalepit jeden barevný list. Na podobném principu lze vyrobit i nádherný řetěz z květů vyrobených z obalů na vajíčka, o kterém jsme psali zde. Světelný řetěz pak zavěste do okna, kde se bude doslova vyjímat.

Hrábě na dveře

Pokud máte někde doma staré hrábě zvané "elektriky", i z nich můžete vytvořit kouzelnou dekoraci. Stačí je jednoduše pověsit na dveře a ozdobit je podzimními přírodninami. Moc hezky vypadají například větvičky se zářivě červenými plody, třeba se šípky. Fantazii se ale meze nekladou.

Dýňové svícny

Z malých ozdobných dýní se dají vyrobit i originální svícny. Stačí vydlabat otvor pro čajovou svíčku. Okrasné dýňové svícny vypadají pěkně i samy o sobě, klidně ale mohou posloužit i jako součást podzimního aranžmá, jak můžete vidět v naší fotogalerii pod článkem.

Stačí pár kaštanů...

I s hrstkou kaštanů můžete vyrobit krásnou podzimní dekoraci. A nezebere vám to ani moc času. Stačí několik kaštanů nasypat do sklenice, doprostřed postavit svíčku a nevšední podzimní svícen je na světě. 

Šípkový věnec

Pokud vám roste na zahradě šípek, nebo na něj narazíte během procházky, můžete si nasbírat materiál na další výzdobu, a to šípkový věnec. V obchodě si pořiďte korpus na věnec  z aranžovací hmoty nebo polystyrenu a na husto do něj zapíchejte krátké větvičky šípků. Věnec můžete nechat tak, nebo ho ještě oživit jinou přírodninou. Ze šípků si navíc můžete vyrobit i netradiční dobroty, o kterých jsme psali zde.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Příroda je mocná čarodějka: Koupání na těchto místech je toho důkazem

Věda & Vesmír

Konec sexuálního rozmnožování? Většina dětí budoucnosti má vzniknout ve zkumavce

Bydlení

Získejte dokonalý trávník během několika dní

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu