Věci, které můžete uklidit hned potom, co se vrátíte z práce

 Dům 
09. listopadu 2018 18:38 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Spoustu jednoduchých úkolů zvládnete za pár sekund Depositphotos
Je jasné, že když se vrátíte domů po dlouhém dni v práci, nemáte na úklid ani pomyšlení. Ať se vám to ale líbí nebo ne, je to skvělá příležitost k tomu, abyste zvládli alespoň několik lehčích úkolů, které vám později ušetří spoustu času a námahy.

Pokud se odhodláte k tomu uklidit nebo vyčistit několik malých věcí, dokud na sobě máte ještě oblečení z práce, ihned získáte motivaci úkoly rychle a efektivně dokončit. Navíc si potom budete moci užít klidný večer v o něco čistější domácnosti. Samozřejmě, že se od vás nečeká, že půjdete drhnout koupelnu ještě v kostýmku, ale existuje několik drobností, které můžete sfouknout za chvilku.

Pusťte pračku

Probrat koš na špinavé prádlo a vybrat kupku, kterou nachystáte do pračky, zabere jen pár minut. Připravte vše potřebné, dokud na sobě ještě máte oblečení z práce. Když se převlečete do domácího, můžete šaty z práce přidat do várky a pračku pustit.

Ukliďte povrchy

Ať už je to váš konferenční stolek nebo prostor kolem kuchyňského dřezu, uklizením zaskládaných povrchů bude váš byt působit uklizeněji v několika vteřinách. Jednoduše vraťte všechny věci na místo, kam patří, čímž se naladíte na mnohem klidnější odpoledne.

Umyjte nádobí

I kdyby ve dřezu stál jen váš hrneček od ranní kávy, umyjte ho. Pokud patříte mezi ty šťastnější, kteří disponují myčkou, naskládejte nádobí do ní, abyste si udělali místo na lince a ve dřezu. Uklizené nádobí ihned dodá bytu dojem větší organizovanosti. Navíc si tím nachystáte kuchyni na pozdější přípravu večeře nebo vaření oběda na druhý den. I když nic nestíháte, měli byste dbát na to, aby se vám nádobí ve dřezu nehromadilo.

Dejte do pořádku kávovar

Ujistěte se, že vaše zítřejší ráno začne příjemně, vyčistěte kávovar a doplňte zásobu vody a kávy. Když na vás ráno bude čekat čistý kávovar, na kterém stačí jen zmáčknout knoflík, abyste za několik minut měli na stole připravenou horkou kávu, vaše ráno bude okamžitě o poznání příjemnější.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nový Top Gun s Cruisem je strhující. Skvělá akce, láska i trocha dospělosti

Styl

Vysoce citlivých dětí je mnoho. Prožívají náhlé záchvaty vzteku, smutku a běžné výchovné metody na...

Tech

Způsob, jakým držíte svůj mobil, dokáže prozradit hodně o vaší osobnosti

Zavřít reklamu