Věci, které můžete uklidit hned potom, co se vrátíte z práce

Spoustu jednoduchých úkolů zvládnete za pár sekund
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Dům 
09. listopadu 2018 18:38 / Depositphotos
  0   0
Je jasné, že když se vrátíte domů po dlouhém dni v práci, nemáte na úklid ani pomyšlení. Ať se vám to ale líbí nebo ne, je to skvělá příležitost k tomu, abyste zvládli alespoň několik lehčích úkolů, které vám později ušetří spoustu času a námahy.

Pokud se odhodláte k tomu uklidit nebo vyčistit několik malých věcí, dokud na sobě máte ještě oblečení z práce, ihned získáte motivaci úkoly rychle a efektivně dokončit. Navíc si potom budete moci užít klidný večer v o něco čistější domácnosti. Samozřejmě, že se od vás nečeká, že půjdete drhnout koupelnu ještě v kostýmku, ale existuje několik drobností, které můžete sfouknout za chvilku.

Pusťte pračku

Probrat koš na špinavé prádlo a vybrat kupku, kterou nachystáte do pračky, zabere jen pár minut. Připravte vše potřebné, dokud na sobě ještě máte oblečení z práce. Když se převlečete do domácího, můžete šaty z práce přidat do várky a pračku pustit.

Ukliďte povrchy

Ať už je to váš konferenční stolek nebo prostor kolem kuchyňského dřezu, uklizením zaskládaných povrchů bude váš byt působit uklizeněji v několika vteřinách. Jednoduše vraťte všechny věci na místo, kam patří, čímž se naladíte na mnohem klidnější odpoledne.

Umyjte nádobí

I kdyby ve dřezu stál jen váš hrneček od ranní kávy, umyjte ho. Pokud patříte mezi ty šťastnější, kteří disponují myčkou, naskládejte nádobí do ní, abyste si udělali místo na lince a ve dřezu. Uklizené nádobí ihned dodá bytu dojem větší organizovanosti. Navíc si tím nachystáte kuchyni na pozdější přípravu večeře nebo vaření oběda na druhý den. I když nic nestíháte, měli byste dbát na to, aby se vám nádobí ve dřezu nehromadilo.

Dejte do pořádku kávovar

Ujistěte se, že vaše zítřejší ráno začne příjemně, vyčistěte kávovar a doplňte zásobu vody a kávy. Když na vás ráno bude čekat čistý kávovar, na kterém stačí jen zmáčknout knoflík, abyste za několik minut měli na stole připravenou horkou kávu, vaše ráno bude okamžitě o poznání příjemnější.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Sever Ameriky trochu jinak: Vydejte se po stopách ztracené anglické kolonie

Věda & Vesmír

Celosvětový hon za vzácnými kovy navyšuje jejich cenu. Na vině jsou elektromobily

Bydlení

Jak vyhnat klíšťata ze svého pozemku

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu