Odvážit suroviny při vaření jde i bez váhy

 Ostatní 
13. ledna 2020 12:00 / Marie Popelková
  0   0
📷
4 fotografie v galerii
Jak si poradit, když vám doma chybí kuchyňská váha Internet
Listujete kuchařkami a přemýšlíte, co si dobrého letos upečete. Možná vám při pečení pomůže náš užitečný rádce. Suroviny lze totiž odvážit i bez váhy.

Nejprve přelétneme očima seznam surovin, které se nemusejí odměřovat vůbec, například vejce velikosti S, M, L. Tekuté suroviny odměříme klasickou odměrkou. Na určení přesného množství sypkých a pevných ingrediencí se obvykle používá váha, ale když ji nevlastníte, vystačíte si při odměřování jen s kávovou nebo polévkou lžící i s obyčejným šálkem nebo skleničkou.

Vyberte si pomocníky

Váhy, které měla maminka nebo babička, sice fungují spolehlivě a váží třeba i do deseti kilogramů, ale v kuchyni zabírají velmi hodně místa a nebývají přesné. V dnešní moderní době používáme elektronické váhy, které jsou skladnější, jsou vybaveny užitečnými funkcemi a váží s přesností na gram. Tyto váhy se vyrábějí z různých materiálů – nerez, sklo, plast. Váhy, které jsou bez misek, se vejdou i do malé kuchyně. Nosnost takové váhy se pohybuje mezi 2 – 5 kg, ale pokud nevaříte pro velkou rodinu, bohatě vám postačí.

Odměrky vždy po ruce

Na našem trhu najdete velké množství odměrek v různých velikostech a z nejrůznějších materiálů. Velmi praktické jsou ze skla nebo z průhledného plastu. Pokud máte v oblibě hrníčkovou metodu vážení, vystačíte si i s obyčejným hrnkem nebo s populární skleničkou od hořčice. V kuchyni by ale neměla chybět klasická plastová čtvrtlitrová odměrka. U nádob na odměřování tekutin – mléko, olej, oceníme praktickou hubičku pro lepší a bezpečnější přelévání. Pro odměřování malého množství sypkých, ale i tekutých přísad do pečiva nám poslouží praktické sady lžiček v různých velikostech. Tyto lžičky se vyrábějí z velmi odolného plastu a jsou opatřeny údajem o množství a ryskou. Dále čtěte: Kuchyňská váha by neměla chybět v žádné kuchyni. Na co hledět při jejím výběru?

Tip: Malé odměrky využijete i pro dávkování kávy, sirupů a dokonce i léků.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Soud rozhodl: Manželka De Nira nedostane polovinu jeho majetku. Rozvod by ho zruinoval

Styl

Detoxikační náplasti na nohy mohou vyvolat alergickou reakci. Neexistuje navíc důkaz, proč by měly fungovat

Tech

Rychlé pulzní laserové zbraně budou za několik let pálit z amerických stíhaček

Zavřít reklamu