Pokud myčka zapáchá nebo špatně myje, stačí pár kroků a bude zase fungovat jako nová

 Dům 
10. ledna 2020 07:29 / Veronika Prášilová
  2
📷
5 fotografií v galerii
Stačí pár kroků a myčka může opět plnit svou funkci Archiv
Zdá se vám, že vaše myčka poslední dobou neumývá nádobí tak dokonale, jako dříve? Nebo máte pocit, že po skončení mycího cyklu nevychází z vaší kuchyňské pomocnice zrovna příjemná vůně? Pak nastává čas na pro někoho možná paradoxní věc: i myčka občas potřebuje umýt.

Není nutné hned volat opraváře, protože často stačí pár kroků a myčka zase funguje jako nová.

Sůl nad zlato

Častým problémem bývá tvrdá voda, která má za následek jednak nepříliš dobře umyté nádobí, jednak může uvnitř potrubí udělat pěknou neplechu. Většina dnešních myček již počítá s nutností změkčování vody, proto se do speciální přihrádky přisypává sůl. Takže vždy, pokud se objeví matný povlak na nádobí, je dobré zkontrolovat, zda je jí v myčce dostatek.

I myčka potřebuje umýt

Může se však stát, že je vaše myčka jednoduše zanesená a ani dostatek soli tento problém nevyřeší. Zkontrolujte, zda není zanesený filtr. Nestává se to často, ale mohou se také ucpat některé trysky na otočných ramenech. Ta lze často jednoduše odmontovat, rozdělat a vymýt. Také byste měli umýt celý vnitřek myčky. Tady můžete buď sáhnout po speciálních přípravcích, které se dají běžně koupit, anebo můžete opět využít služeb starých dobrých pomocníků, kterými jsou soda, ocet či kyselina citronová.

Ocet

Začít můžete klidně octem, kterého vlijete asi tři decilitry do spodní části myčky a také jím naplníte nádržku na mycí prášek. Poté zapněte program na nejvyšší možnou teplotu a dobu a nechte ocet pracovat. Vaše myčka bude díky němu čistá, lesklá a bez vodního kamene.  

Kyselina citronová

Postup s kyselinou citronovou je totožný jako při použití octa. Na dno myčky vsypte tři šálky, do nádržky na mycí prostředek tolik, kolik se jí tam vleze. Poté opět spusťte nejdelší a nejteplejší mycí cyklus a čekejte na výsledek. Výhodou kyseliny citronové oproti octu je to, že kromě toho, že skvěle myčku vyčistí a zbaví také odtokové potrubí vodního kamene, zanechá uvnitř také příjemnou svěží vůni.

Jedlá soda

Jedlou sodu využíváme stejně jako ocet, tedy asi šálek jí vsypeme na dno myčky, a také jí naplníme nádržku na mycí prostředek. V tomto případě už ale nemusíme zapínat celý mycí cyklus, ale pouze oplachový program.

Velmi podobně jako v případě myčky můžete zatočit také nečistotami ve vaší pračce. I ona totiž potřebuje pravidelnou údržbu a očistu, aby vám sloužila co nejlépe a nejdéle. Osvědčené triky naleznete v našem článku zde.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Meghan Markle a princ Harry oslavili čtvrté výročí svatby. Nečekejte ale luxusní dary, dávají si...

Styl

Dana (50): S manželem nám to neklapalo. Našla jsem si milence a ztratila úplně všechny

Tech

První cestovní hypersonický letoun od dob Concordu. Žádný velký fofr to ale není

Zavřít reklamu