Nevyhazujte kartony od vajec. Skvěle vám pomohou na zahradě

Než je opravdu vyhodíte, mohou vám ještě skvěle posloužit
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Zahrada 
19. května 2020 08:58 / Depositphotos
  0   0
Prázdná plata od vajec nemusí nutně končit v tříděném odpadu. Představíme vám možnosti, jak je můžete využít především na zahradě.

Když si koupíte vejce, obvykle míří plata od nich do odpadkového koše. Věřte, že je to škoda. Tyto malé obaly z recyklovaného papíru mají mnohem širší využití. Představíme vám, jak s nimi můžete dál naložit. 

Jamky na sazenice

Chystáte-li se na zahradě zasadit nějakou zeleninu, vezměte si na pomoc plato od vajec. S jeho pomocí si totiž krásně připravíte jamky pro semínka, aniž byste museli složitě vyhrabávat důlky nebo řádky. Plato od vajec jednoduše zatlačte na dno do půdy. Tím se vám vytvoří pravidelné prohlubně, do nichž jednoduše vložíte sazenice nebo semínka. 

Zásobník na sazenice

Plata od vajec můžete použít pro předpěstování sazenic. Je to jednoduché. Vezměte kartony od vajec, do spodní části udělejte otvory. Kartony položte na záhonek, dejte do nich trochu zeminy a do ní zasaďte semínka. A máte hotovo. Navíc takto vyklíčené sazeničky můžete dát rovnou do půdy i s obalem. Je totiž rozložitelný. 

Jednoduché krmítko

Sice teď na jaře už to není zrovna aktuální, ale až budete tuto zimu přikrmovat ptáčky, vezměte si na pomoc karton od vajec. Z něj se totiž dá vyrobit jednoduché krmítko. Do důlků, kde dřív byla vejce, dejte krmení a karton pak postavte na parapet či jej zavěste na strom. Pokud nemáte ptačí zob, lze použít lojové koule či jiný pamlsek, který mají ptáci rádi. Jak vidíte, kartony od vajec mají opravdu nepřeberné množství využití. Známe i další způsoby, kde ještě mohou posloužit. Třeba si z nich vyrobit originální doplňky do bytu. Víc na toto téma jsme psali zde.

Šárka Sokolská | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Plnou parou do léta. Nejkrásnější italské pláže, které by byl hřích nevidět

Věda & Vesmír

Antarktida byla pravděpodobně objevena ještě tisíc sto let předtím, než ji našli západní dobyvatelé

Bydlení

Zútulnit si balkon jde i za pár korun. Vyrobte si hezký nábytek z palet

Zavřít reklamu