Zima začíná úřadovat, nezapomeňte ošetřit chodníky u domu

 Dům 
28. prosince 2020 14:50 / Veronika Prášilová
  0
📷
4 fotografie v galerii
Mnohým už začaly povinnosti s odklízením sněhu Depositphotos
Většinu území už dokázal potrápit mrznoucí déšť, mnoho míst už dokonce pokryla sněhová nadílka. A jelikož teploty každý den klesají k nule i lehce pod ni, je otázkou jen několika málo dní, kdy se o slovo přihlásí první ledovka. A s tím souvisí také nutnost řádně ošetřit chodník kolem vašeho domu.

A i když si myslíte, že se vás to netýká, protože jezdíte především autem, můžete se mýlit. Už jen cesta k vozu může být vlivem zimy plná nástrah.

Zužitkujte popel ze dřeva

Existuje mnoho tipů, kterými můžete cestičky kolem vašeho domu ošetřit. Zřejmě nejsnazší je to pro majitele krbů či kamen, kteří mohou na ošetření ledových ploch využít popel z nich. Ovšem pozor. Popel můžete na chodníky nasypat pouze tehdy, pokud je výsledkem hoření dřeva. Pokud topíte uhlím, tento popel je toxický a na chodníky rozhodně nepatří.

Udělejte radost mazlíčkům

Osvědčeným materiálem je také písek. Jednak je šetrný k životnímu prostředí a je také vyzkoušeno, že výborně funguje. Jeho pořízení však není úplně nejlevnější, proto po něm ne každý sáhne. Ovšem pokud máte doma čtyřnohé miláčky, měla by to být vaše volba.

Dobře fungují také dřevěné piliny, které na ledovce minimalizují klouzavost, protože podrážka boty i pneumatika auta k povrchu snáze přilne a nepodkluzuje. Nevýhodou ovšem je, že na jaře budete muset okolí svého domu zamést, protože piliny se prostě jen tak nevstřebají.

Levná a rychlá varianta

Ten nejhorší povrch, po kterém by vaši domácí mazlíčci měli venku chodit, je posypová či kuchyňská sůl. Ano, na led sice fantasticky a opravdu během několika málo minut funguje, ale vaše zvířátka budou trpět.

Sůl totiž rozežírá polštářky jejich tlapek, což je pro ně velmi bolestivé. Pokud však nemáte možnost se takovým místům vyhnout, důkladně jim po každém venčení umyjte packy a natřete jim polštářky mastným krémem. Čtěte také: Pokud váš pes žije venku v boudě, dobře ho připravte na zimu. V mrazech mu hrozí zdravotní problémy

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Radim Fiala se svou seriálovou manželkou zabloudil, zachránila ho až rosnička z Novy

Styl

Snažíte se jíst zdravě, cvičíte, ale váha ukazuje stále stejně nebo více? Vyvarujte se častým chybám a...

Dům a zahrada

Přehled psích plemen, která mají na svědomí nejvíce pokousání lidí