Tablety do myčky jsou výborné na čištění. Pomohou se špinavou troubou nebo nablýskají toaletu

 Dům 
05. prosince 2020 09:29 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Tablety do myčky pomohou nejen s mytím nádobí Pixabay
Mytí nádobí v myčce je už dnes vcelku běžná záležitost, stejně tak i to, že se k tomu používá speciální tableta. Tablety do myčky se však dají v domácnosti použít i jinak než jen na mytí nádobí.

Tabletami do myčky dokážete vyčistit mnohem víc než jen nádobí. Využití najdou také například při praní prádla či úklidu koupelny a dají se také pro mytí nádobí využít netradičními způsoby.

Skvělý pomocník na připálené hrnce a pánve

Připečené hrnce, pánve a pekáče dokážete snadno vyčistit pomocí jedné tablety do myčky. Stačí, když nádobu napustíte vařící vodou, tabletu dáte dovnitř a necháte ji přes noc působit. Ráno už jen vylijete vodu i se všemi připáleninami a nádobu pořádně opláchnete. Pokud jsou připáleniny obzvlášť odolné, tak můžete nechat tabletu ve vodě nejdřív pár minut vařit a poté umýt běžným způsobem.

Dejte si však pozor na to, zda je nádobí, které chcete takto vyčistit, vhodné i pro mytí v myčce. Pokud ne, tak by mohla tableta nádobí poškodit.

Pomůže i se špinavou troubou

Tableta do myčky vám pomůže i s připečenou mastnotou uvnitř trouby. Tabletu rozmačkejte ve vodě tak, aby vám vznikla hustá kaše. Tu pak houbičkou či kartáčkem naneste na mastná místa a nechte alespoň deset minut působit. Nakonec jen vše opláchněte vodou a trouba bude krásně čistá. Stejným způsobem můžete tabletu využít i na čištění ostatních povrchů zanesených mastnotou.

Snadné čištění toalety

Jelikož čištění toalety není snad pro nikoho oblíbenou činností, tip na to, jak si tuto práci usnadnit, přijde jistě vhod. Tableta do myčky si totiž hravě poradí se všemi usazeninami, které se jinak čistí jen velmi obtížně.

Jednoduše vhoďte jednu či dvě tablety přímo do mísy a nechte přes noc působit. Pokud potřebujete vyčistit i místa, kam nesahá voda, tak na tato místa naneste kašičku z rozpuštěných tablet pomocí štětky. Toaleta pak bude ráno zářit čistotou.

Dokonale vyčistí i pračku

Tableta do myčky zvládne také skvěle vyčistit pračku. Stačí přímo do bubnu vhodit dvě tablety a zapnout nějaký delší program s teplotou alespoň 60 stupňů Celsia. Tablety pak zatočí v trubkách s usazenou mastnotou a pomohou zlikvidovat všechny bakterie uvnitř, čímž zbaví pračku také případného zápachu.

Zbaví prádlo mastných skvrn

Vedle čištění pračky samotné mohou tablety do myčky pomoci i při praní prádla. Na běžné praní se sice nehodí, ale dokáží si poradit s mastnými skvrnami na utěrkách či pracovním oblečení. Podle množství prádla jen přidejte jednu až dvě tablety přímo do bubnu pračky a perte na delší program s teplotou alespoň 40 stupňů Celsia. Po vyprání nebude po mastných skvrnách ani památky.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Brad Pitt po delší době randí. Jeho vyvolenou je známá modelka, jež proslula pro své obnažené fotky a...

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Dům a zahrada

Dopřejte si vlastní ovoce i během zimních měsíců. Důležitá je zralost při sklizni a vhodná vlhkost při...