Vyzdobte si dům růžemi, které nikde nerostou! Vyrobte je z listů!

 Zahrada 
12. listopadu 2016 12:46 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Listí nemusí skončit jen v koši nebo v ohni. Lze z něj vyrobit neobvyklé květiny! helena-liskova.blog.cz
Chcete být originální a vyzdobit si dům růžemi, které nikde nerostou a nedají se ani koupit v květinářství? Jestli jste alespoň trochu šikovná, můžete se pustit do výroby krásných pugétů ze spadaného listí! Budou mít netradiční barvu a každý vám je bude závidět!

Podzim je vždy časem opadaných stromů, které nabízejí mnoho listů různých velikostí a barev! Přestože lidé po listech šlapou, nevnímají je a případně je shrabávají a zbavují se jich jako nadbytečnosti, vy z nich můžete udělat opravdový skvost! Stačí k tomu trocha zručnosti a fantazie, které se meze nekladou!

Různé barvy

Nejprve si musíte nasbírat nejlépe javorové listy. Čím více jich bude, tím více květin vyrobíte. A kolik barev nasbíráte, tolik zajímavých variací vytvoříte! Můžete mít listy zelené, žluté, ale najít můžete i červené, hnědé nebo do oranžova. Růže nemusí být v jednom odstínu, ale může hýřit barevností!

Pokud máte nasbíráno, můžete se pustit do práce! První list ohněte na poloviny lícem ven. Poté ho zleva doprava srolujte a vznikne budoucí střed růže. Kolem něj se budou dávat další a další plátky listů, které vytvoří květ. List vždy přiložíte po straně, ohnete ho napůl a omotáte kolem středu.

Barevná růže

Stejný postup pak opakujeme z druhé strany. A přidáváme tolik lístků, až se nám růže bude zdát dostatečně velká a hezká. Poté se základ květinky upevní nití, aby se lístky nerozpadly.

Když už máme několik růží, položí se všechny mezi dva květy, které už se nijak neohýbají. Právě tím se vytvoří větší kytice a také elegantnější. Pokud jste hračička, můžete kytku natřít různými barvami. Použít ji lze na okrasu do vázy, na vánoční stromeček, ale i jako dárek!

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Manželství Radky Třeštíkové nepřežilo poslední lockdown. Po rozchodu vydala spisovatelka knihu o...

Styl

Nový trend v boji proti vráskám je bezbolestný a levnější než botox. Poznejte metodu face tape

Tech

NASA představila technologii pro vertikální pěstování potravin

Zavřít reklamu