Vyzdobte si dům růžemi, které nikde nerostou! Vyrobte je z listů!

Listí nemusí skončit jen v koši nebo v ohni. Lze z něj vyrobit neobvyklé květiny!
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Zahrada 
12. listopadu 2016 12:46 / helena-liskova.blog.cz
  0   0
Chcete být originální a vyzdobit si dům růžemi, které nikde nerostou a nedají se ani koupit v květinářství? Jestli jste alespoň trochu šikovná, můžete se pustit do výroby krásných pugétů ze spadaného listí! Budou mít netradiční barvu a každý vám je bude závidět!

Podzim je vždy časem opadaných stromů, které nabízejí mnoho listů různých velikostí a barev! Přestože lidé po listech šlapou, nevnímají je a případně je shrabávají a zbavují se jich jako nadbytečnosti, vy z nich můžete udělat opravdový skvost! Stačí k tomu trocha zručnosti a fantazie, které se meze nekladou!

Různé barvy

Nejprve si musíte nasbírat nejlépe javorové listy. Čím více jich bude, tím více květin vyrobíte. A kolik barev nasbíráte, tolik zajímavých variací vytvoříte! Můžete mít listy zelené, žluté, ale najít můžete i červené, hnědé nebo do oranžova. Růže nemusí být v jednom odstínu, ale může hýřit barevností!

Pokud máte nasbíráno, můžete se pustit do práce! První list ohněte na poloviny lícem ven. Poté ho zleva doprava srolujte a vznikne budoucí střed růže. Kolem něj se budou dávat další a další plátky listů, které vytvoří květ. List vždy přiložíte po straně, ohnete ho napůl a omotáte kolem středu.

Barevná růže

Stejný postup pak opakujeme z druhé strany. A přidáváme tolik lístků, až se nám růže bude zdát dostatečně velká a hezká. Poté se základ květinky upevní nití, aby se lístky nerozpadly.

Když už máme několik růží, položí se všechny mezi dva květy, které už se nijak neohýbají. Právě tím se vytvoří větší kytice a také elegantnější. Pokud jste hračička, můžete kytku natřít různými barvami. Použít ji lze na okrasu do vázy, na vánoční stromeček, ale i jako dárek!

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Opravdový poklad mezi ostrovy. Na návštěvu bez povolení ale zapomeňte

Věda & Vesmír

Dokonce i netopýři dodržují sociální distanc, když jsou nemocní

Bydlení

Jak správně používat a skladovat med, aby v něm zůstaly účinné látky. Mnoho lidí chybuje

Zavřít reklamu