Jak zatočit s blechami

 Mazlíčci 
01. dubna 2017 12:47 / Marie Popelková
  15
📷
3 fotografie v galerii
Neškrábe se váš mazlíček podezřele často? Prohlédli jste ho, zda nemá blechy? https://www.youtube.com/
Zjistili jste, že má váš mazlíček blechy? Co všechno musíme udělat, abychom je dostali nejen ze zvířete, ale také z vašeho domova? Poradíme!

Myslíte si, že když máte zvíře pouze doma, blechy se u vás objevit nemůžou? Není tomu tak. Pokud například kočku vezete k veterináři nebo ji převážíte někam jinam, blecha na ni může přeskočit i po cestě. Také se může stát, že blechu přineste domů vy. Když nemá svého hostitele, přeskočí i na člověka. V případě, že je hladová, může vás i štípnout. Jakmile se dostane do blízkosti svého hostitele, přemístí se na něj.

Jak se vůbec pozná, že má zvíře blechy? Často se drbe, a když mu prohrábnete srst, můžete blechu i zahlédnout. Také můžete v bytě na místech, kde zvíře spává, najít malé černé tečky, což je bleší trus. Pokud se zachytí mazlíčkovi na tlapkách a on přejde například přes mokrou podlahu koupelny, mohou na ní zůstat stopy po krvi.

Hned potom, co zjistíme, že zvíře blechy chytlo, pořídíme pipetu s roztokem, který je odpuzuje, a kápneme jej zvířeti na kůži v kohoutku. Pipeta se dá sehnat ve zverimexu nebo u vašeho veterináře. Na obou místech se můžete podrobněji doptat na aplikaci roztoku, která je popsaná také na příbalovém letáku.

Následně provedeme doma důkladný úklid. Pořádně vysajeme koberce a nejlépe i matrace. Převlečeme ložní prádlo a vyklepeme peřiny a polštáře. Nejdůkladněji uklidíme místa, na kterých zvíře často lehává.

Posledním krokem je potom deratizace celého bytu. Opět ve zverimexu nebo u veterináře seženete difúzní sprej, který usmrtí zbylá vajíčka a larvy blech. Před plynem ale chraňte potraviny a nádobí. Interiérové dveře a dveře od šatních skříní, naopak otevřete. Případně i koše se špinavým nebo čistým prádlem umístěte do stejné místnosti, ve které budete plyn aplikovat.

Alternativním způsobem je opakovat použití pipety po dobu alespoň třech měsíců a počkat, až všechna vývojová stádia blech pochcípají sama.

Témata: blechy, paraziti, kočky,
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Stylová města Itálie, která stojí za návštěvu

Tech

8 mýtů o hybridech, které vám brání vytěžit z tohoto pohonu maximum