Sníte o zakrslém králíčkovi? Má své klady i zápory!

 Mazlíčci 
29. března 2017 12:34 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Zakrslý králíček může být skvělým mazlíčkem, ale taky velkým neposedou! www.nejsmedarek.cz
Toužíte mít zakrslého králíčka, se kterým se budete mazlit a starat se o něho? Než se ale vrhnete do zverimexu, vyhodnoťte všechny klady a zápory, které může váš nový miláček mít. Náhlého kroku byste pak mohli litovat!

Králíček je společenské zvíře. Pokud se mu budete odmalička věnovat, zvykne si na vás a bude vyhledávat vaši pozornost. Bude si přicházet pro doteky a za páníčkem běhat. Nevydává však žádné hlasité zvuky, takže je takový tichý společník!

Neklidný spánek

Pozor však na to, že králíci jsou aktivní hlavně navečer, večer a ráno. Přes den totiž spí. Je potřeba na to myslet při umístění jeho klece nebo domečku. Pokud si ho dáte do ložnice nebo pokoje, kde spíte, může vás rušit a moc toho nenaspíte! Bude lomcovat s klecí, kousat mříže a podobně.

Králík je ale čistotné zvíře, které je vhodné pro chov v bytě. Naučí se vykonávat potřebu na jednom místě. Nezapomeňte ale záchod včas vyčistit, protože když čistota není dostatečná, umí se ozvat. Záchod vyhrabe nebo na něj nechodí.

Je však možné naučit králíčka povelům a také čistotě. Může přiběhnout na zavolání a tulit se a mazlit. Když dělá něco, co nemá, je potřeba několikrát za sebou zatleskat a doprovodit to opakováním slova ne. I když nerozumí slovům, reaguje na negativní melodii hlasu. Nevyžaduje celodenní péči, ale je dobré ho nechat proběhnout mimo jeho klec. Když ho budete nechávat jen uvnitř, bude se bát pohlazení a utíkat.

Problém chytit

Pokud se králíčkovi věnovat nebudete, na člověka si nezvykne a bude se ho bát. Když ho potom někdy pustíte v bytě, aby se proběhl, bude pro vás problematické umístit ho zpět do klece. Nebude se chtít nechat chytit.

V takovém případě se může stát, že ani nebude čistotný. Bude vykonávat potřebu po celé kleci, a dokonce i mimo ni, když ho pustíte! Návštěva tak může šlápnout do králíči moči, ale i bobku! Pokud vás ani to neodradí, můžete si ho koupit!

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Stylová města Itálie, která stojí za návštěvu

Tech

8 mýtů o hybridech, které vám brání vytěžit z tohoto pohonu maximum