Vetřelce odhalí hned, přivolá pomoc a stojí jen pár korun

 Dům 
09. prosince 2014 05:30 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Při instalaci elektronického zabezpečení musíme zajistit všechny vstupy do objektu, tedy i garážová vrata regionycr.cz
Každé jaro čeká některé majitele chalup a chat nemilé překvapení – přes zimu se jim ve víkendovém sídle usadil bezdomovec a pěkně jim ho „vybydlel“, nebo se do něj vloupal zloděj a odnesl si, co se dalo. Takto ohrožené jsou především rekreační objekty v oblastech s nízkým počtem stálých obyvatel. Jak se bránit?

Je nejvyšší čas vyrazit do boje s nezvanými příživníky a pořádně svou nemovitost zajistit. Mechanické zajištění ovšem nestačí. Mnohem účinnější je elektronické zabezpečení, které je maximálně spolehlivé, a navíc poměrně ohleduplné k naší peněžence.

Je mnohem dostupnější, než se mnozí z nás domnívají; ceny elektronického zabezpečení jsou srovnatelné s běžnými elektrickými spotřebiči. Všechny prvky systému jsou navíc dostupné i v bezdrátovém provedení, které je velice šetrné k interiéru při instalaci.

Začít musíme u vchodu, protože zhruba 80 procent vloupání je způsobeno překonáním vchodových dveří. Pojistíme je nejen kvalitním zámkem, ale také magnetickým detektorem, který po otevření vyšle signál do ústředny, v níž jsou veškeré signály vyhodnocovány, a odtud je vysílán případný výstražný poplach. Stejně tak dbejme o zajištění oken. Pro ochranu před rozbitím skleněné výplně jsou vhodné akustické detektory.

Zapomínat bychom neměli ani na vnitřní prostory, kde se používají především detektory pohybu. Dají se nastavit tak, že mohou být imunní například vůči pohybu menších živočichů, skutečný vetřelec jim ale neunikne.

Největší jistotu v elektronickém zabezpečení poskytuje připojení objektu na pult centralizované ochrany. K tomu slouží technologie GPRS sítí GSM, která i při nepřetržitém spojení s objektem stojí měsíčně okolo 50 korun. V případě poplachu je zajištěn zásah profesionálů přímo v místě instalace.
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Moderátor Aleš Cibulka dal všude výpověď a skončil s totálním vyhořením organismu. Po čase i s 24 stehy...

Styl

Anna (48): Matka zemřela a sestry jsou náhle kvůli dědictví jako saně

Dům a zahrada

Dopřejte si vlastní ovoce i během zimních měsíců. Důležitá je zralost při sklizni a vhodná vlhkost při...