Se sněhovou frézou hravě závěje zdoláme. Jak ale vybrat tu pravou?

 Dílna 
09. prosince 2014 06:10 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Šetření při výběru sněhové frézy se nemusí vplatit. Správný volíme hlavně podle podmínek a velikosti uklízené plochy mountfield.cz
Nekonečnou dřinu, namožená záda a unavené ruce si můžeme uspořit, když si na odklízení sněhu pořídíme praktického pomocníka. Se sněhovou frézou se nenáviděná šichta snadno promění v zábavu, při níž si dopřejeme prospěšnou dávku pohybu na zdravém vzduchu.

Výběr odklízecích mechanismů je na trhu čím dál tím větší a současné frézy jsou většinou velmi dobře funkční. Vylepšuje ergonomie a uživatelský komfort, spolehlivost a výkon. Tyto trendy se projevují především v menší spotřebě paliva, zvýšeném výkonu a snížených emisích motorů.

Významný krok vpřed představují hybridní frézy, u nichž lze v nejbližších letech očekávat postupné snižování cen. I v ostatních kategoriích fréz se brzy budeme setkávat se stále větším množstvím elektroniky, od ovládacích prvků či autopilotů až po elektronicky řízené motory.

Sněžné frézy, které jsou k dostání na našem trhu, již obvykle splňují nejpřísnější americké a evropské emisní normy, například Euro 2. Renomovaní výrobci také neustále vylepšují design, snaží se dosáhnout účinnějšího záběru pásů a kol a upravovat konstrukci, abychom měli při obsluze stroje snadnější přístup ke klíčovým komponentům. Tyto trendy se ovšem týkají značkových firem s vlastními vývojovými kancelářemi.

Před koupí konkrétního modelu nejprve co nejpřesněji a nejobjektivněji zhodnotíme své požadavky a nároky na stroj vzhledem k místu, kde bude pracovat, a pro jistotu je trochu nadsadíme. Některou zimu s ní sice vyjedeme třeba jenom jednou, může ale nastat sezona, kdy se od ní prakticky nehneme. Nešetříme za každou cenu, vybíráme přece stroj, který nám má sloužit minimálně dvacet let a musí být k dispozici, kdykoli ho budeme potřebovat. Značka obvykle garantuje dobrou dostupnost náhradních dílů.

Pečlivě si vyzkoušíme ovládání, porovnáme více modelů a značek. Nakupujeme raději v odborných prodejnách, nevýhodou supermarketů je, že později už nám prodejce s ničím nepomůže. Totéž platí i pro většinu internetových obchodů.

Raději nekupujeme frézy s třecími převodovkami nebo kolové frézy s malou průchodností, protože takový stroj ve větší sněhové nadílce nejspíš neutlačíme. Současně s novým strojem raději rovnou koupíme i náhradní bezpečnostní střižné šrouby šneku frézy, které chrání převodovku při přetížení nebo zaseknutí ledu či kamenu v šneku.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Svatební diadém princezny Diany bude konečně vystaven

Styl

Dana (50): S manželem nám to neklapalo. Našla jsem si milence a ztratila úplně všechny

Dům a zahrada

Posedíte si rádi večer na zahradě? Zasaďte si květiny, které nejvíce voní v noci

Zavřít reklamu