Svařované pletivo – nejen pro rodinné domy

 Dům 
26. srpna 2017 20:17 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Úspěch svařovaných sítí je ovlivněn zejména jejich vynikající kvalitou, která spolu s velmi příznivou cenou z nich dělá téměř dokonalý produkt. Shutterstock
Dílce ze svařovaných sítí jsou stále častěji využívány k oplocení logistických a administrativních areálů nebo staveb občanské vybavenosti . Vzhledem k architektonické pestrosti je začali používat i majitelé bytových a rodinných domů.

Pletiva jsou stále nejvyužívanější formou oplocení. Je to dáno nejen jejich cenou, ale i jednoduchostí montáže. Klasické čtyřhranné pletivo má v dnešní době silnou konkurenci v podobě svařovaného pletiva. To se svým vzhledem i vlastnostmi skvěle hodí pro oplocení rodinného domu, průmyslových areálů, ale i dětských hřišť a parků.

Výhody svařovaného pletiva

Svařované pletivo se vyznačuje mnohem vyšší pevností než klasické čtyřhranné pletivo, neboť je bodově svařované v každém spoji drátů. Je tím pádem také samonosné a při montáži nejsou třeba žádné napínací dráty ani ráčny, se kterými se často bojuje u montáže klasického pletiva. Vzhledem k jednoduchosti a rychlosti montáže a tomu, že není třeba tolik příslušenství (napínací dráty a ráčny), není plot ze svařovaného pletiva ani výrazně dražší než oplocení klasickým pletivem. Svařované pletivo je díky technologii výroby i poměrně bezpečné. Další výhodou svařovaného pletiva je vzhled a jeho neokoukanost. 

Použití svařovaných pletiv

Způsob výroby svařovaných pletiv je ideální pro mechanické zpracování. Můžete je řezat, ohnout, svařovat, natírat i pozinkovat.

Tato řada možností dává svařovaným sítím možnost uplatnit se v mnoha průmyslových odvětvích a stavebnictví. Zde jsou některé:

Kolejnice a bezpečnostní oplocení
Zařízení na zneškodňování odpadů a kontejnery na segregaci odpadů
Kotce a klece pro zvířata
Výplně pro vjezdy a brány
Přepravní kontejnery
Reklamní stojany
Regály v obchodech
Karoserie osobních vozidel

To je samozřejmě jen část možného použití svařovaných pletiv. Ve skutečnosti jsou možnosti neomezené a závisí jen na potřebách daného projektu.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Princezna Diana celé dva roky věděla, že může zemřít při autonehodě. Nový dokument odhaluje další...

Styl

Nechte své vlasy odpočinout a zbavte se šamponu. Porostou rychleji a nebudou vám tolik vypadávat

Tech

Závody ve vývoji hypersonických zbraní jsou v plném proudu. Americký tajný projekt Mayhem bude stroj...