Napadl vašeho psa jiný pes? Zachovejte klid a postupujte následovně

 Mazlíčci 
07. září 2018 08:27 / Marie Popelková
  39   14
📷
4 fotografie v galerii
Pes může mít z napadení jiným psem šok Shutterstock
Procházka se psem může být skvělým relaxem, na druhé straně se ale může stát zlým snem! Pokud napadne vašeho psa jiný pes, snažte se zachovat pevné nervy. Jen díky tomu můžete psa včas ošetřit a vše vyřešit i s majitelem útočícího zvířete.

Pokud se při venčení psa stalo, že se dostal do šarvátky s jiným psem, myslete na to, že není vhodné do tohoto souboje vstupovat. Když budete mezi zvířata strkat ruce, mohou vás pokousat. Totéž se stane v případě, že je budete chtít rozdělit pomocí nohou.

Když máte psa na vodítku, snažte se ho pomocí něj odtrhnout. O to samé by se měl pokusit i druhý majitel. Pokud pes běžel na volno, už v tom byla prvotní chyba, obzvlášť když neměl náhubek. Jakmile od sebe oba rváče dostanete, je potřeba konat.

Nejprve musíte zkontrolovat, jaká zranění váš přítel utržil. Drobná poranění a menší rány co nejdříve ošetřete klasickým způsobem, tedy že je otřete vodou a běžnou dezinfekcí. Použít můžete i nějaké léky na snížení bolesti nebo urychlení hojení.

Sami však těžko zhodnotíte skrytá poranění, poškození vnitřních orgánů nebo stav šoku zvířete. To vše je potřeba nechat na veterinárním lékaři. Musíte si vždy uvědomit, že rána po kousnutí je vždy zhmožděná, takže nemusí jít zřetelně vidět hloubka ani rozsah poškození.

Psa převezte k nejbližšímu veterináři. Pokud máte vlastního veterináře, kontaktujte ho po prvotním ošetření. Krom speciální péče zahájí i následný ošetřovací postup. Mějte na paměti, že je lepší jít k veterináři zbytečně než zcela pozdě. Jak zbavit psa strachu z veterináře, jsme psali zde.

Ještě než se ale vydáte k veterináři, na místě si předejte kontakt s majitelem druhého psa. Musíte zajistit očkovací průkazy a dohodnout se na postupu, který zvolíte. V takovou chvíli nemá cenu se hádat, kdo co udělal špatně, čí pes jako první zaútočil nebo kdo koho víc pokousal.

Pokud si zachováte chladnou hlavu, je větší pravděpodobnost, že se dozvíte, kdy byl cizí pes očkovaný, ale také to, jestli se jeho majitel bude finančně podílet na léčbě vašeho pokousaného psa. V opačném případě to totiž zbude na vás.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sandra Nováková popsala hádky s partnerem. Živěji, než byste čekali

Styl

Pokud chcete zhubnout a posílit své zdraví, neměl by vaši pozornosti uniknout jeden druh čaje

Dům a zahrada

Jak si ochočit morče a naučit ho slyšet na jméno

Zavřít reklamu