Designové úpravy vašeho domova, které vás nebudou nic stát

Osvěžit vzhled bytu lze i s minimálním rozpočtem
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Dům 
31. prosince 2018 10:09 / Depositphotos
  2   4
Nový rok, nový dům – tedy alespoň kdybyste na potřebné renovace měli rozpočet. Pokud byste rádi po svátcích naopak šetřili, nejste sami. Možná si zrovna teď nemůžete dovolit nové věci, ale to neznamená, že nemůžete docílit toho, aby váš domov vypadal jinak.

Existuje spousta změn, které oživí váš prostor, a zároveň vás nebudou nic stát.

Sežeňte „nové“ doplňky ve vašem bytě

Vezměte lampičky v obývacím pokoji a vyměňte je za ty, které máte na nočních stolcích. To samé můžete udělat i s jinými dekorativními předměty, které nejsou napevno připevněné, a to od váz a pokojových květin až po polštáře a deky.

Seřaďte knihy podle barev

Jestli jste to ještě nikdy nevyzkoušeli, dejte šanci organizaci vaší knihovničky podle barvy knižních přebalů. Další možností je vybrat knihy, které hodláte vystavit, jen z určité barevné škály, a zbytek uložit do krabic nebo uzavíratelných skříněk. Tímto způsobem si přinesete domů trochu vizuální harmonie.

Využijte sílu feng shui

Přehodnoťte rozvržení nábytku s pomocí uplatnění základů feng shui, čímž se rovněž zlepší proudění energie ve vašem domově. Například pokud sedíte u stolu zády ke dveřím, natočte stůl tak, abyste k nim byli čelem. Dveře od koupelny nechávejte zavřené. Ujistěte se, že zrcadla jsou pověšená tak, aby odrážela co nejvíc přirozeného světla. Díky několika drobným úpravám bude váš domov působit mnohem harmoničtěji na vás i na vaše hosty.

Sundejte rolety nebo těžké závěsy

Nikdo netvrdí, že to platí pro celý byt, rozhodně vynechejte soukromé prostory, jako je ložnice a koupelna. Pokud ale máte například v kuchyni okna otočená na dvorek, kudy dovnitř proudí slunce, dejte tomu šanci.

Sundejte dvířka od skříněk v kuchyni

Vždycky se vám líbily otevřené poličky v kuchyni? Provzdušnit vzhled vaší kuchyně lze, když sundáte dvířka několika vrchních skříněk v kuchyni. Nebude to fungovat v každém případě, ale tato nenáročná renovace dokáže ubrat vaší starší kuchyni deset let. Musíte se ale připravit na to, že se budete muset zbavit nádobí, které už není do sady. Obdobné drobné změny dokáží dělat divy i v koupelně.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Hoďte sychravé počasí za hlavu. Užijte si úchvatné moře i teplé dny plnými doušky

Věda & Vesmír

Konec triasové doby zabil vše v mořích a přinesl milion let dešťů

Bydlení

Nezapomeňte si před mrazem zabezpečit vodoměry. Ať vás to pak nestojí zbytečné peníze

Zavřít reklamu