Je čas na detoxikaci vašich čtyřnohých mazlíčků

Očistnou kůru byste svému psovi měli dopřát alespoň jednou za rok
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Mazlíčci 
11. dubna 2019 11:56 / Depositphotos
  0   1
Jarní detox je potřeba dopřát nejenom lidskému tělu, ale také psům. Co jim vše dopřát, aby se jejich tělo zbavilo nahromaděných škodlivin?

Detoxikace se stala hlavně u lidí trendem. Kromě těla má detoxikace účinný vliv i na lidskou mysl, což se v dnešní hektické době prostě hodí. Ale očistu je potřeba dopřát nejenom lidem, ale také psům. A kde jinde začít než ve stravě.

Síla bylin

Můžete si vybrat dva způsoby, jak vyplavit toxiny z organismu vašeho psa. Buď pomocí speciálních prášků či gelů, které si lze koupit v obchodě s potřebami pro domácí zvířata, nebo jít vlastní přírodní cestou. A to pomocí bylin, které najdete všude kolem sebe. 

Kopřiva, ostropestřec a pampeliška

K nejznámější jarní detoxikační bylině patří bezesporu kopřiva. Ta umí odstranit těžké kovy z organismu a prospívá játrům i ledvinám. Blahodárné účinky má rovněž ostropestřec mariánský. Obsahuje tzv. silymarin, který chrání játra, čistí střeva a má protinádorové účinky. Výtažky z této byliny lze běžně sehnat ve formě pamlsků, oleje nebo semínek. A v neposlední řadě prospěje vašemu pejskovi i taková pampeliška. Ta dokáže stimulovat funkci jater a podílí se na odbourávání cholesterolu a toxinů. Všechny zmíněné bylinky můžete nasekat najemno a přidat je psovi do krmiva. 

Řepa či petržel

Malé detoxikační zázraky se však ukrývají i u vás doma. Například kurkuma, řepa a petržel mají vysokou antioxidační a protizánětlivou schopnost, což je důležité pro ochranu jater. Česnek zase detoxikuje jaterní tkáň a klidně můžete použít i ten medvědí, který lze volně nalézt v přírodě. Ale pozor, důležité je, abyste si jej nezaměnili s jedovatou konvalinkou. Jak tyto dvě rostliny od sebe rozeznat, jsme psali zde.

Společná kůra

V lékárnách nebo obchodech se zdravou výživou lze také koupit chlorellu, což je druh mořské řasy, která zbaví tělo toxických látek, především těžkých kovů. Obsahuje vysoce kvalitní nenasycené a nasycené mastné kyseliny a esenciální aminokyseliny. A stejně tak si můžete koupit lichořeřisniči, která má prospěšné účinky na močovou a dýchací soustavu. Navíc očistnou kůru si můžete společně s vaším psem dopřát i vy sami. 

Šárka Sokolská | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nejkrásnější pláže Evropy, na kterých byste letos neměli chybět

Věda & Vesmír

Pravěký oceán nebylo místo ke koupání. Dno se hemžilo obřími dravými červy

Bydlení

Každý chce topit úsporně. Ne všichni ale vědí, co pro to udělat

Zavřít reklamu