Velikonoce netradičně. Zkuste barvit vejce pomocí pěny nebo laku

Této duhové pomlázce letos nikdo neodolá
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Ostatní 
19. dubna 2019 16:36 / Pinterest
  3   0
Chcete mít letos netradičně obarvená vajíčka? Vsaďte na lak na nehty nebo pěnu na holení.

Ať už máte každoroční pomlázku v oblibě, či ne, barvení vajíček milují hlavně děti. A čím netradičnější a zajímavější metodu jim nabídnete, tím spíše je bude barvení bavit. A věřte, že ne jenom je. Do této zábavy se často zapojují i dospělí. 

Barvení pěnou

Pro tuto netradiční metodu barvení potřebujete obyčejnou pěnu na holení nebo šlehačku ve spreji. Tu nastříkejte v silnější vrstvě do čtvercové nebo obdélníkové nádoby s rovným dnem. Povrch jemně uhlaďte, pokapejte jednou či několika potravinářskými barvami smíchanými s pár kapkami bílého vinného octa. Vše lehce zamíchejte špejlí a pak v této směsi okoupejte vajíčko. Je jedno, zda bude vyfouknuté či vařené. Obarvená vejce položte na plech pokrytý papírem na pečení, nechte 20 minut zaschnout, omyjte ve studené vodě a nechte uschnout na papírové utěrce.

Lakem na nehty

Ti, co se nebojí být extravagantní, mohou zkusit metodu barvení pomocí laku na nehty. Opět je to velice jednoduché. Do skleničky s vodou kápněte trochu laku na nehty. Zkombinovat můžete i několik různých odstínů. Do této barevné vody ponořte vejce a  nechte zaschnout nebo je ještě předtím poprašte třpytkami. Pokud máte obavy z chemikálií, pořiďte si na zdobení vajíček raději veganský lak na nehty.

Tradiční decoupage

Velmi jednoduchou metodou zdobení vajec je pomocí decoupage. Stačí si vzít dekorovaný ubrousek, vystřihnout z něj vybraný vzor, ten přiložit na vejce a přetřít lepidlem, které po ztuhnutí zprůhlední. Touto metodou se dají ozdobit například i staré talíře. Více se dozvíte zde.

Šárka Sokolská | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Vsaďte letos na jistotu. Navštivte ostrovy v Jaderském moři, kde ještě vládne klid a pohoda

Věda & Vesmír

Průzkumníci objevili vrak slavného torpédoborce z druhé světové války

Bydlení

Začíná sezona medvědího česneku. Pozor na záměnu s konvalinkou a ocúnem

Zavřít reklamu