Velikonoce netradičně. Zkuste barvit vejce pomocí pěny nebo laku

Této duhové pomlázce letos nikdo neodolá
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Ostatní 
19. dubna 2019 16:36 / Pinterest
  3   0
Chcete mít letos netradičně obarvená vajíčka? Vsaďte na lak na nehty nebo pěnu na holení.

Ať už máte každoroční pomlázku v oblibě, či ne, barvení vajíček milují hlavně děti. A čím netradičnější a zajímavější metodu jim nabídnete, tím spíše je bude barvení bavit. A věřte, že ne jenom je. Do této zábavy se často zapojují i dospělí. 

Barvení pěnou

Pro tuto netradiční metodu barvení potřebujete obyčejnou pěnu na holení nebo šlehačku ve spreji. Tu nastříkejte v silnější vrstvě do čtvercové nebo obdélníkové nádoby s rovným dnem. Povrch jemně uhlaďte, pokapejte jednou či několika potravinářskými barvami smíchanými s pár kapkami bílého vinného octa. Vše lehce zamíchejte špejlí a pak v této směsi okoupejte vajíčko. Je jedno, zda bude vyfouknuté či vařené. Obarvená vejce položte na plech pokrytý papírem na pečení, nechte 20 minut zaschnout, omyjte ve studené vodě a nechte uschnout na papírové utěrce.

Lakem na nehty

Ti, co se nebojí být extravagantní, mohou zkusit metodu barvení pomocí laku na nehty. Opět je to velice jednoduché. Do skleničky s vodou kápněte trochu laku na nehty. Zkombinovat můžete i několik různých odstínů. Do této barevné vody ponořte vejce a  nechte zaschnout nebo je ještě předtím poprašte třpytkami. Pokud máte obavy z chemikálií, pořiďte si na zdobení vajíček raději veganský lak na nehty.

Tradiční decoupage

Velmi jednoduchou metodou zdobení vajec je pomocí decoupage. Stačí si vzít dekorovaný ubrousek, vystřihnout z něj vybraný vzor, ten přiložit na vejce a přetřít lepidlem, které po ztuhnutí zprůhlední. Touto metodou se dají ozdobit například i staré talíře. Více se dozvíte zde.

Šárka Sokolská | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Příroda je mocná čarodějka: Koupání na těchto místech je toho důkazem

Věda & Vesmír

Konec sexuálního rozmnožování? Většina dětí budoucnosti má vzniknout ve zkumavce

Bydlení

Získejte dokonalý trávník během několika dní

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu