Sladké limonády skvěle fungují při čištění určitých povrchů. Stačí vyzkoušet

Sladké limonády mohou mít překvapivé využití
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Dům 
15. dubna 2019 12:39 / Depositphotos
  1   0
Tradiční čisticí prostředky jsou účinné, ale spíž máte plnou věcí, které používáte denně, a ty můžete použít se stejným efektem. Jak a co například vyčistit pomocí coly?

Od teď zkuste myslet na to, že některé limonády skvěle fungují při čištění určitých povrchů. Zde je několik nápadů, kde začít.

Odtoky a toalety

Oxid uhličitý z limonád skvěle odstraňuje špínu z odtoků. Jednoduše jí tam trochu nalijte, a potom spláchněte horkou vodou. Na čištění toalety dobře funguje kyselina fosforečná, kterou obsahuje Coca-Cola, ale stejně dobře můžete použít i jakoukoliv jinou limonádu.

Hrnce a pánvičky

Pokud už vaše nádobí leccos zažilo, popadněte limonádu. Jednoduše dovnitř vylijte celou plechovku a nechte alespoň hodinu působit. Tento trik funguje skvěle obzvláště se spáleninami.

Umaštěné oblečení

Když přidáte do pračky spolu s pracím práškem trochu čiré limonády, zbavíte oblečení mastných skvrn od rtěnky, jídla nebo cákanců z kuchyně.

Žvýkačka ve vlasech

Limonáda je možná jediná zbraň k odstranění žvýkačky z vlasů. Naplňte mělkou misku jakoukoliv limonádou, a potom do ní namočte vlasy předtím, než se žvýkačku pokusíte odstranit. Pak samozřejmě vlasy umyjte i šamponem.

Koberec

Coca-Cola je výborná na odstraňování fixu z koberce a případně i dalších textilií. Předtím, než vytáhnete jiné čističe, vyzkoušejte trochu coly, abyste odstranili umělecké dílo vašeho dítěte z povrchu, na kterém nemá co dělat. Pokud je váš koberec světlé barvy, možná bude lepší zkusit něco jiného, anebo colu okamžitě spláchnout vodou.

Zamrzlé přední sklo

Škrábání ledu z předního skla nám během zimních rán bere spoustu času a energie. Když přes přední sklo přelijete colu a chvilku počkáte, led změkne a bude snadnější jej odstranit. Jestli se vám tento způsob nelíbí, můžete zvolit i jiný.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Zapomenutý kout Evropy a cíl pro turisty, kteří hledají skutečné zážitky

Věda & Vesmír

Ve středu Země se dějí nevysvětlitelné věci. Zemské jádro je nakřivo a vědci nevědí proč

Bydlení

Pistáciové skořápky nevyhazujte, jsou ideálním pomocníkem v zahradě. Jako mulč i odpuzovač slimáků

Zavřít reklamu