Jak doma zorganizovat pořádek? I byt plný věcí může být útulný

Systém a pořádek doma můžete mít, i když máte hodně věcí
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Dům 
05. května 2019 19:05 / Depositphotos
  6   4
Ne všichni si libují v minimalismu a zbavování se věcí, které jsou postradatelné. Někteří lidé jednoduše mají blíže k maximalismu a neradi se loučí s předměty z minulosti, ke kterým se vážou vzpomínky, nebo je uklidňuje pocit, že mají víc, než potřebují.

I když se rádi obklopujete věcmi a nechcete se s žádnou z nich rozloučit, je dobré mít v nich systém a pořádek. Díky organizovanosti bude celý váš domov vypadat uklizeněji a také nebudete ztrácet čas neustálým hledáním, protože všechno bude mít své místo.

Všechno pohromadě

Pokud máte spoustu zájmů, je důležité vyhradit si pro každou kategorii určité místo a skladovat je odděleně. Hromádka pohlednic bude působit úhledněji, než kdybyste viděli osamocené pohlednice všude, kam se podíváte. To ale neznamená, že byste měli mít vše uložené v krabicích a schované vzadu ve skříni. Naopak vneste do svého domova něco velmi osobního a zakomponujte svoje sbírky do výzdoby interiéru.

Zahoďte obaly

Když budete všechno od bot přes cereálie až třeba po kuchyňské roboty skladovat v originálních baleních, váš domov bude vypadat přeplácanější, než ve skutečnosti je. Můžete snadno minimalizovat vizuální dojem přebytku, když se zbavíte nepotřebných obalů. Nejlepší volbou je skladování ve vzduchotěsných, průhledných nádobách. Potom budete mít lepší přehled, jaké množství je kde uloženo. Místo toho, abyste hledali ve spíži další balíček těstovin, bude stačit rychle přejet očima průhledné dózy.

Strategické skladování

Když máte něco na očích, tak to také použijete. Je důležité přesně vědět, co doma máte, abyste zbytečně určitou věc nekupovali vícekrát. Nenechávejte vyprané prádlo v koši, kde se může zmačkat, ale pečlivě vše naskládejte do skříně. Uvidíte, co máte k dispozici a celá skříň bude působit organizovaněji. Jestli naopak dáváte přednost minimalismu, máme několik tipů i pro vás.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nejlepší čas pro milovníky nádherné a čisté přírody přichází právě teď. Nepromeškejte ho

Věda & Vesmír

Archeologové odkryli masový hrob křižáků. Mohl je pomoci pohřbít i sám Ludvík IX

Bydlení

Začalo období vřesu. Při správné péči vám krásný vydrží roky

Zavřít reklamu