Přilákejte na zahradu motýly. Založte motýlí zahrádku nebo krmítko

Motýli jsou skvělí opylovači
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Zahrada 
02. května 2019 12:25 / Depositphotos
  7   1
Motýli jsou nejenom skvělí opylovači, ale také ozdobí každou zahradu. Ale nemusíte čekat, až na vaši zahradu najdou sami cestu. Snadno si je můžete přilákat i vy sami.

Včely, slunéčka i motýli jsou pro každou zahradu užitečnými spojenci. Bez nich by nebylo krásných květin a chutných plodů. Bohužel tohoto užitečného hmyzu je čím dál méně. A proto je nutné jim pomoci a nabídnout jim bohatou hostinu. A to můžete hned dvě způsoby.

Voňavá zahrada

V zahradě si můžete založit motýlí ostrůvek, do něhož zasadíte vše, co motýlům nejvíce chutná. Magnetem mezi dřevinami je keř komule neboli letní šeřík. Do velmi teplých oblastí se hodí také zploděr, tzv. americký nepravý šeřík. Má jasně modrou barvu květenství, ale nesnáší bohužel tuhé zimy s teplotami pod mínus deset stupňů Celsia. Proto je nejlepší jej pěstovat v nádobě, kterou na léto umístíme do zahrady. Z trvalek působí na motýly doslova magnetickou silou především hvězdnice, třapatka nachová či libora měňavá. 

Zeleninová pochoutka

Motýly naláká také vůně nakvetlých květů zeleniny. Chutnat jim bude kopr, fenykl nebo nektar z květů ředkvičky či salátu. Z bylinek můžete zvolit mateřídoušku, dobromysl nebo šalvěj. Tato bylinka se skvělé hodí třeba při založení čajové zahrádky, která bude motýlům také velice chutnat. O tématu, co lze na čajovém záhonku pěstovat, jsme psali zde.

Motýlí krmítko

Chcete-li těmto barevným krasavcům ještě trochu více přilepšit, vyrobit jim můžete i motýlí krmítko. Stačí, když do barevného talíře dáte kousek čisté houby na nádobí, kterou jste namočili do silnějšího cukerného roztoku. Talíř pak postavte na nějaké vyvýšené místo a uvidíte, že během chvíle se kolem něj slétne celá plejáda motýlů. 

Šárka Sokolská | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Komplikace pro turisty mířící do Řecka. V zemi dochází k prudkému zhoršení covidové situace

Věda & Vesmír

Vědci vyrobili z vody kov. A podíl na tom mají i čeští odborníci

Bydlení

Postavte si na zahradě venkovní pec na pizzu. Není to nijak složité a všem udělá velkou radost

Zavřít reklamu