Chcete mít pořádek v životě? Ukliďte si!

 Ostatní 
24. listopadu 2015 23:29 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Vytvořte ze svého šatníku příjemné a přehledné místo Internet
Mít pořádek v bytě a v šatníku znamená mít pořádek v životě. Tvrdí to vyznavači feng šuej a potvrzují to zkušenosti mnoha žen.

Ač se zdá, že je šatna příliš drahý komfort, opak je pravdou! Taková šatna vás totiž vyjde na mnohem méně peněz než nákup vestavěných skříní. Můžete si jí totiž vybavit regály, zásuvkami i závěsnými kombinacemi, které jsou celkově levnější než skříně.

Rozhodněte se, které oblečení si necháte. Oblečení, které si necháte, je oblečení, které nosíte pravidelně a které byste postrádali, pokud by nebylo ve vašem šatníku. Pokud jste určitou věc nosili poslední týden, měsíc nebo i několik měsíců, měli byste u ní setrvat dokud je to sezónně vhodné.

• Vytvořte pro oblečení, které si necháte a budete pravidelně nosit hromádku "Nechat si". Rozhodněte se, které oblečení uskladníte. Měli byste skladovat oblečení, které nebudete chvíli nosit proto, že to není sezónně vhodné. Pokud je polovina léta, můžete uskladnit zimní svetry a šály, a pokud začíná zima, můžete uskladnit tílka a letní šaty.

• Také si můžete uskladnit oblečení, které může mít pro vás citovou hodnotu, jako je tričko, které vám upletla vaše babička, nebo staré tričko ze středoškolského tenisového družstva, které už vám nepadne. Přesto se snažte, aby oblečení se sentimentální hodnotou, bylo minimálně. Konec konců oblečení je od toho, aby se nosilo.

• Když jste hotovi s tříděním oblečení, které si uskladníte, dejte ho do plastového koše. Můžete ho buď skladovat v zadní části vašeho šatníku, pod postelí nebo ve skladovacím prostoru v jiné části vašeho domova, pokud máte místo. Ramínka udělají divy

Málokdo jim věnuje dostatečnou pozornost, přitom jsou to velmi důležité komponenty šatny Ramínka by neměla být příliš tenká. „Dlouhodobé zavěšení na ně způsobí otlaky a nevzhledné výdutě na vaší oblíbené blůzce,

Jakmile jste pověsili všechno oblečení, které se vejde na tyč, měli byste najít další místa v šatníku, do kterých dáte zbytek vašeho oblečení. Oblečení, která dáte do krabic, by mělo být používáno méně často, než oblečení, které pověsíte, nebo by to mělo být oblečení, které nepotřebuje být pověšené, jako oblečení na cvičení. Tady je několik nápadů:

• Neplýtvejte místem pod visícím oblečením. Dejte pod visící oblečení několik plastových krabic s oblečením.

• Pokud máte místo na prádelník, zvažte dát ho do vašeho šatníku. Ušetří vám to čas a místo.

• Zvažte namontovat do šatníku organizér, abyste našli efektivnější způsob skladování zbývajícího oblečení.

• Pokud máte místo nahoře, co nejvíce ho využijte. Použijte ho k uskladnění objemných svetrů, mikin a dalších věcí, které jsou silné a snadno spatřitelné.

Každé roční období si projděte oblečení, které máte, a rozhodněte se jestli se bude hodit příště, až bude to období. Pokud ne, můžete ho darovat nebo vyhodit, a ušetříte si tak čas příští rok.
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Leonardo DiCaprio to už přehání, shodují se fanoušci. Jeho nejnovější modelce je totiž jen devatenáct

Styl

Konopí u žen i mužů dokáže přivodit mnohočetný orgasmus, zvyšuje libido a dodává chuť na sex, ukazují...

Dům a zahrada

11 tipů, jak vybrat nejlepší sekačku na trávu