Když budete před okny pěstovat některé byliny či květiny, hmyz se vám vyhne obloukem

 Dům 
31. května 2020 10:44 / Veronika Prášilová
  0
📷
5 fotografií v galerii
Barevné kouličky afrikánů krásně ozdobí okna Depositphotos
Se zvyšujícími se teplotami a teplými slunečnými dny narůstá také aktivita hmyzu, který se vyskytuje kolem nás a který často zavítá i k nám domů. Pokud patříte mezi ty, kteří už od jarních dnů větráte s okny dokořán, avšak stále nemáte namontovány sítě proti hmyzu, zkuste proti otravným návštěvníkům bojovat přírodními metodami.

Možná vás to zatím nenapadlo, ale poměrně účinně vám hmyz pomohou odpudit některé druhy květin, které budou zároveň pěkným doplňkem vašich oken, balkonů či teras.

Tradiční balkonová rostlina

Také občas přemýšlíte, proč jsou na tolika balkonech k vidění truhlíky plné muškátů? Odpověď je jednoduchá. Kromě toho, že krásně vypadají a jsou poměrně odolné vůči povětrnostním vlivům, jsou také skvělými odpuzovači hmyzu. Silné aroma muškátů úspěšně odrazuje komáry či mouchy.

Další velmi užitečnou květinou, která mimo odpuzování krtků pomáhá odrazovat také hmyz, jsou takzvané afrikány. Jejich barevné kouličky krásně zdobí okna a v kombinaci s jinými letničkami tvoří fantastickou, a přitom nenáročnou dekoraci, která zároveň svým výrazným aroma velmi úspěšně odpuzuje nezvané hmyzí návštěvníky.

Fialová nádhera pomůže dvakrát

Ač se to možná nezdá, velmi účinným prostředkem v boji s protivným hmyzem je stále populárnější levandule. Tato velmi příjemně vonící květina dokáže svou přítomností odpudit komáry, mouchy a dokonce i moly. Čili poté, co splní svůj účel na parapetech, jednotlivé stonky nelikvidujte, ale důkladně je vysušte a přidejte do potpouri nebo je v látkových pytlících umístěte například do skříní.

Bylinky na vaření i proti hmyzu

Jste-li milovníky dobré kuchyně a rádi vaříte z čerstvých bylin, které si sami pěstujete, aniž o tom možná víte, účinně jimi bojujete proti otravnému hmyzu. O něm je všeobecně známo, že nemá rád jakékoliv aromatické rostliny, pokud je proto součástí vašich truhlíků meduňka, máta, bazalka nebo například tymián, obtěžující havěť by se vám měla obloukem vyhnout.

Pokud chcete mít hmyz naopak pod relativní kontrolou a pomoci své zahradě, postavte mu ve své zahradě či v okolí vašeho domu hmyzí hotel. Budete moci sledovat, jaké druhy broučků ve vašem okolí existují a jak se rychle zabydlují. Jak na to, si můžete přečíst v článku zde.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Bývalá služebná prince Andrewa musela absolvovat školení, aby se mohla správně starat o jeho sbírku 72...

Styl

Proč je důležité sušit vlasy ručníkem dříve, než použijete výživovou masku

Dům a zahrada

K důkladnému úklidu bytu vám může pomoci i sníh. Využijte jeho sílu na maximum

Zavřít reklamu